Відрядження у святковий день: компенсуємо і оплачуємо правильно

30
Працівника направили у службове відрядження з 25.06.2017 по 01.07.2017. День від’їзду і день приїзду — вихідні дні, 28 червня — святковий день. Як компенсувати роботу працівнику у святкові дні?

Службове відрядження у святковий день — цілком звична справа. Законодавство передбачає компенсацію за роботу у відрядженні у святковий день.

Так, працівнику, спеціально відрядженому для роботи у вихідні або святкові й неробочі дні, компенсацію за роботу в ці дні виплачують відповідно до законодавства (п. 9 Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.1998 № 59далі — Інструкція № 59).

З’ясуємо, що має на увазі цей пункт, вказуючи на відповідні норми законодавства..

Службове відрядження працівника

Службове відрядження це — поїздка працівника, що відбувається:

  • за розпорядженням керівника органу державної влади, підприємства, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів;
  • на певний строк до іншого населеного пункту для виконання службового доручення поза місцем його постійної роботи.

Зауважимо:

установа, що направляє працівника у відрядження, повинна мати документи, що підтверджують зв'язок такого відрядження з основною діяльністю установи.

Святкові дні за законодавством

Перелік святкових днів законодавці визначили в статті 73 Кодексу законів про працю України (КЗпП).

Наразі в нашій державі встановлені такі святкові дні:

  • 1 січня — Новий рік
  • 7 січня — Різдво Христове
  • 8 березня - Міжнародний жіночий день
  • 1 і 2 травня — День міжнародної солідарності трудящих
  • 9 травня — День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (День перемоги)
  • 28 червня — День Конституції України
  • 24 серпня — День незалежності України
  • 14 жовтня — День захисника України.

Робота також не провадиться в дні релігійних свят:

  • 7 січня — Різдво Христове
  • один день (неділя) — Пасха (Великдень)
  • один день (неділя) — Трійця.

Компенсація за роботу у відрядженні у святковий день

Під час відрядження у святковий день роботу працівнику компенсують  відповідно до статті 107 КЗпП.

Працівникам, яким довелося працювати у святковий день, роботу оплачують у подвійному розмірі. Порядок такої оплати такий:

відрядникам — за подвійними відрядними розцінками;

працівникам, праця яких оплачується за годинними або денними ставками, — у розмірі подвійної годинної або денної ставки;

працівникам, які одержують місячний оклад, — у розмірі одинарної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота у святковий день провадилася у межах місячної норми робочого часу, і в розмірі подвійної годинної або денної ставки зверх окладу, якщо робота провадилася понад місячну норму.

Будьте уважними: 

оплачувати у подвійному розмірі можна лише години, фактично відпрацьовані у святковий і неробочий день.

Водночас, на бажання працівника, який працював у святковий день, йому може бути наданий інший день відпочинку.

Отже, спосіб компенсації за роботу у святковий день —  надання іншого вихідного дня відпочинку чи розрахунок підвищеної оплати — мають визначати за згодою сторін трудового договору працівник і роботодавець.

Працівнику під час відрядження у святковий день оплату праці за виконану роботу проводять за всі робочі дні тижня за графіком, установленим за місцем постійної роботи, та відповідно до умов, визначених трудовим або колективним договором.

Добові за відрядження у святковий день

Як визначає Інструкція № 59, також за кожний день службового відрядження (у т. ч. день вибуття та день прибуття) в межах України, враховуючи вихідні, святкові й неробочі дні та час перебування в дорозі (разом з вимушеними зупинками), працівнику виплачують добові в межах сум, затверджених постановою КМУ «Про суми та склад витрат на відрядження державних службовців, а також інших осіб, що направляються у відрядження підприємствами, установами та організаціями, які повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів» від 02.02.2011 № 98 (далі — Постанова № 98).

Нагадаємо: сума добових по Україні становить 60 грн.

Якщо дата на транспортному квитку не збігається з датою прибуття працівника з відрядження згідно з наказом про відрядження, з дозволу керівника установи береться до уваги затримка у відрядженні на вихідні або святкові й неробочі дні у разі, якщо строк перебування працівника поза місцем його постійної роботи не перевищуватиме строку відрядження, передбаченого Постановою № 98.

За ці дні працівникові не відшкодовують добові витрати, витрати на найм житлового приміщення та інші витрати (крім витрат на проїзд з місця відрядження до місця постійної роботи).



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією











© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль