Здійснення закупівлі у разі часткової відміни торгів за лотами

65
Установа для закупівлі паливно-мастильних матеріалів провела торги за двома лотами: перший лот — бензин (більше 3 млн. грн.), другий — олива (65 тис. грн.). Торги відбулися тільки за одним лотом, позаяк за другим не було жодної пропозиції. Установа повинна проводити повторно торги за другим лотом, адже його сума становить 65 тис. грн., чи може укласти окремий договір? У такій ситуації можна провести запит цінових пропозицій чи потрібно проводити повторно відкриті торги?

Нагадаємо, що на вимогу частини першої статті 2 Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII (далі — Закон про закупівлі) цей Закон застосовують до всіх замовників та закупівель товарів, робіт і послуг, якщо вартість предмета закупівлі (без урахування ПДВ), товару (товарів), послуги (послуг) дорівнює або перевищує 100 тис. грн., а робіт — 1 млн. грн.

Укладати договори, які передбачають оплату замовником товарів, робіт і послуг до/без проведення процедур, визначених Законом про закупівлі забороняє частина п’ята статті 2 Закону про закупівлі. До того ж замовник, аби уникнути обов’язку проводити процедуру відкритих торгів або застосовувати Закону про закупівлі, не має права ділити предмет закупівлі на частини.

Тож ще раз наголосимо: замовник має здійснювати закупівлю товарів, робіт і послуг, дотримуючись норми Закону про закупівлі, та з урахуванням вартісних меж, встановлених частиною першою статті 2 Закону про закупівлі.

А от дії замовника у ситуації, коли під час проведення торгів була часткова відміна торгів за лотами і при цьому вартість закупівлі за відміненими лотами менша за 100 тис. грн. без ПДВ, роз’яснило Мінекономрозвитку у своєму листі від 27.12.2013 № 3302-05/46114-06. За його глибоким переконанням, у такій ситуації замовник має право здійснити закупівлю предмета за відміненими лотами без застосування відповідних процедур закупівель, оскільки виникає новий предмет закупівлі.



Ваша персональна добірка.

    Підписка на статті

    Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

    Освітні заходи

    Освітні заходи

    Отримайте нові знання

    Взяти участь

    Інтернет-магазин

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

    Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

    Живе спілкування з редакцією












    © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
    Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

    Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

    Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

    Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

    
    • Ми в соцмережах
    Коте теж здивований, але…


    він знає, що зареєструється і скачає файли.
    57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль
    Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



    Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль