Тендерна документація: взяти зразок в інтернеті чи скласти самому

380
Нещодавно Цифрове видавництво MCFR, журнал «Держзакупівлі» і агентство «Консалт» провели для закупівельної спільноти безплатний вебінар на тему «Тендерна документація: актуальні питання закупівлі ліків та продуктів харчування». Окремі важливі поради і висновки лектора Олега Кушніра, директора агентства «Е-Консалт», про складання тендерної документації ми узагальнили в цій статті.

Складання тендерної документації є важливим і відповідальним процесом.

Тендерна документація — це документація, яка стосується передусім проведення відкритих торгів. Визначення поняття «тендерна документація» міститься в статті 1 Закону  України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі).

Тендерна документація  це 

документація щодо умов проведення публічних закупівель, що розробляється та затверджується замовником і оприлюднюється для вільного доступу на веб-порталі Уповноваженого органу та авторизованих електронних майданчиках. 

(п. 29 ч.1 ст. 1 Закону про публічні закупівлі)

Ті умови, які слід включати до тендерної документації, чітко визначені статтею 22 Закону про публічну закупівлю. Також для допомоги замовникам минулого року Мінекономрозвитку ухвалило окремий наказ від 13.04.2016 № 680, яким затвердило Примірну тендерну документацію для процедур закупівель — відкриті торги та конкурентний діалог.

За структурою ця Примірна тендерна документація враховує всі положення статті 22 Закону про публічні закупівлі. Вона є примірною і не є обов’язковою для застосування, але натомість її можна вважати  дуже прекрасним допоміжним інструментом для замовників, щоб вони ні про що не забули і включили до змісту своєї  тендерної  документації всі положення статті 22 Закону про публічні закупівлі.

Складання тендерної документації — лише самостійно

Головне прохання до всіх замовників, які працюють з тендерами і закуповують, як ліки і продукти харчування, так і інші товари і послуги: готуйте тендерну документацію самостійно, не «здирайте» її в інших замовників — часто вони її також просто взяли з інтернету.

Як часто висловлюють зауваження представники бізнесу,  іноді оприлюднена тендерна документація настільки заплутана, що, найвірогідніше, і сам замовник не розуміє, що він там написав.

Тендерну документацію слід готувати самостійно — це головне і найважливіше правило.

Найбільш ідеальний формат — коли замовник осмислено підготує тендерну документацію (одну) і змінюватиме залежно від предмета закупівлі деякі позиції в тендерній документації з урахуванням особливостей того чи того предмета закупівлі.

Тобто якщо замовник хоче, щоб тендери готувались осмислено, щоб мали позитивний результат — наприкінці завершувалися не відхиленням усіх пропозицій, а укладенням договору з переможцями аукціону — він має скласти тендерну документацію спрощену, не потрібно включати до неї зайві положення, як кажуть, про всяк випадок.

А також — обов’язково слід враховувати специфіку предмета закупівлі, тому що кожен предмет закупівлі є унікальним, і без врахування його особливостей не вдасться провести успішної закупівлі.

Складання тендерної документації закріплюємо рішенням тендерного комітету

Тендерна документація обов’язково затверджується рішенням тендерного комітету. Замовник, коли затверджує рішення про тендерну документацію щодо проведення відповідної процедури, має вжити у зв’язку з цим заходів, передбачених статтею 23 Закону про публічні закупівлі. Зокрема, йдеться і про визначення кінцевого строку для подання тендерних пропозицій.

Ще одне важливе правило: будь-які зміни, які стосуються умов тендерної документації, також оформлюються протоколом.

Питання порядку денного, яке виноситься в протокол засідання тендерного комітету про затвердження тендерної документації, це так званий протокол № 1, що стосується  конкретної процедури. Деякі замовники називають його ще протоколом про початок процедури закупівлі.

Переконані, основним мотивом затвердження відповідного протоколу є не старт процедури, тому що процедура вже визначена в річному плані закупівлі, а саме затвердження тендерної документації.

Те, що замовник запише в шапці до тендерної документації і що затверджено рішенням тендерного комітету, має співпадати з протоколом про затвердження умов тендерної документації, як мінімум, за датами.

Складання тендерної документації має передувати оголошенню торгів

Про складання тендерної документації замовник має подбати перед тим, як він оголосить тендер.

Часто замовники, а особливо ті, які ще не встигли за два роки пілотного проекту і рік, як працюють публічні закупівлі, перелаштуватися на нові мотиви, під новий формат оприлюднення, коли оприлюднення відбувається автоматично, забувають спочатку готувати тендерну документацію, а потім оголошувати торги. Як наслідок, виникають проблеми з тендерною документацією, яка має бути оголошена день в день.

Увага!

Більше інформації про складання тендерної документації ви дізнаєтеся із запису вебінару. Аби його переглянути, слід перейти за посиланням.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль