Як виправити помилку в декларації про доходи держслужбовцям

13
Буває так, що заповнивши електронну декларацію, державний службовець розуміє, що припустився в ній помилки. Приміром, не всі доходи показав в декларації. Коли можна виправити ситуацію? Про виправлення помилок в декларації про доходи держслужбовців і поговоримо.

Перш ніж розповісти про виправлення помилок в декларації про доходи держслужбовців (або як її називає законодавець — декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування), нагадаємо про норми законодавства, які зобов’язують державних службовців таку декларацію подавати.

Чому потрібно звітувати в декларації про доходи держслужбовцям

Громадяни України, які мають на меті обіймати посаду державного службовця, повинні знати, що на вимогу законодавства їм доведеться подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік.

Закон України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон №1700) вимагає державних службовців це робити щорічно до 1 квітня.

Зобов’язує подати таку декларацію і Закон України «Про державну службу»  від 10.12.2015 № 889-VIII — за участі у конкурсі на посади державної служби і перед призначенням на посаду державної служби, якщо особа перемогла у конкурсі.

У декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, державні службовці мають вказати про доходи і майно за минулий рік — як власні, так і членів своєї родини.

Докладний перелік таких доходів і майна містить стаття 46 Закону № 1700.

Які саме відомості має містити така декларація, ми докладно розповіли тут.

Подають декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, заповнивши на офіційному веб-сайті НАЗК форму, затверджену Рішенням НАЗК від 10.06.2016 № 3.

Якщо державний службовець не подав, несвоєчасно подав декларацію чи вказав у ній недостовірні дані, за законодавством він буде притягнутий до відповідальності. Окрім того, йому знову доведеться подати відповідну декларацію з достовірними відомостями.

Як бачимо, ціна неправильно зазначеної інформації в декларації про доходи держслужбовця чимала, тому допущені помилки ліпше виправити вчасно.

Чи можливе виправлення помилок в декларації про доходи держслужбовців

Законодавці передбачили можливість виправлення помилок в декларації про доходи держслужбовців.

Якщо державний службовець припустився помилки у поданій ним декларації, частина четверта статті 45 Закону № 45 дозволяє йому подати виправлену декларацію. Однак відводить для цього зовсім небагато часу — виправлення помилок в декларації держслужбовець має лише сім днів.

Зауважимо: 

подати виправлену декларацію упродовж цього терміну лише один раз.

Наприклад, якщо декларація була подана 31 березня (у будь-який час доби), то в суб’єкта декларування є можливість подати виправлену декларацію до кінця дня 7 квітня (тобто до 00 год. 00 хв. 8 квітня).

Для виправлення помилки в декларації про доходи держслужбовець, зайшовши на сайт НАЗК, має обрати в меню кнопку «Подати виправлену декларацію», яка є видимою упродовж 7-денного строку у персональному електронному кабінеті державного службовця біля відповідної декларації.

Якщо ж виправлення помилок в декларації про доходи держслужбовців потрібно зробити після того, як закінчилися відведені законодавством 7 днів, або ж держслужбовець вже подав виправлену декларацію, але знову виявив в ній неповні чи неправильні відомості, він через персональний електронний кабінет повідомляє про це НАЗК.

У такому випадку для виправлення помилок в декларації про доходи держслужбовцю потрібно отримати позитивне рішення уповноваженої особи НАЗК і дотримати строку для подання виправленої декларації, визначеного уповноваженою особою НАЗК.

Аби не допустити помилок під час заповнення електронної декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, рішенням НАЗК від 11.08.2016 № 3 затверджено Роз’яснення щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю. Державні службовці зможуть знайти у ньому відповіді на свої запитання про заповнення декларації про доходи і майно.

Увага!

Нагадаємо, що на вимогу статті 48 Закону № 1700 фахівці НАЗК проводять повну перевірку декларацій відповідно до цього Закону. Тобто вони мають перевірити подані суб’єктами декларування декларації на предмет:

  • своєчасності подання;
  • правильності та повноти заповнення;
  • провести їх логічний та арифметичний контроль.

Якщо за результатами повної перевірки декларації державного службовця фахівці НАЗК виявлять у ній недостовірні дані, про це вони обов’язково повідомлять керівника відповідного державного органу, у якому проходить службу державний службовець, а останнього притягнуть до відповідальності за законом.

Яка відповідальність передбачена у разі порушення правил подання електронної декларації читайте тутПідписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль