Розраховуємо дні невикористаної відпустки на калькуляторі відпусток

141
Не секрет, що у працівників бюджетної сфери тривалість відпусток є чималою. Згадаймо вчителів, державних службовців чи посадових осіб місцевого самоврядування. Тому часто-густо у таких працівників залишаються дні невикористаної відпустки, за які працівникові за певних умов може бути виплачена грошова компенсація. Розрахувати такі дні допоможе калькулятор відпускних.

Калькулятор відпускних значно спрощує процес розрахунку невикористаних днів відпустки працівника. А, як відомо, роботи у бухгалтера — хоч відбавляй.

Та перш ніж перейти до розрахунку невикористаних днів відпустки, пригадаймо, коли працівникові за законодавством можна виплатити компенсацію.

Ураховуємо в калькуляторі невикористані дні щорічних відпусток

Справді, за бажанням працівника частину щорічної відпустки можна замінити грошовою компенсацією. Головне — аби тривалість наданих працівникові щорічної та додаткових відпусток не була меншою ніж 24 календарних дні (ч. 4 ст. 24 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВРдалі — Закон про відпустки).

Тобто за бажанням працівника грошову компенсацію може бути виплачено після використання ним 24 календарних днів щорічної відпустки за робочий рік, за який надають таку відпустку.

Приміром, якщо тривалість щорічної відпустки працівника становить 31 календарний день (24 к. д. — щорічна основна відпустка і 4 к. д. — щорічна додаткова відпустка за особливий характер праці), то за умови використання працівником за відповідний робочий рік щорічної відпустки тривалістю 24 календарних дні він може отримати грошову компенсацію за 4 календарних дні.

Дні соціальної відпустки компенсують не завжди

Зауважимо: у статті 24 Закону про відпустки згадується і додаткова відпустка працівникам, які мають дітей або повнолітню дитину-інваліда з дитинства підгрупи А I групи. Але — у контексті звільнення. Тобто за невикористані дні цієї соціальної (а не щорічної) відпустки працівнику виплачують компенсацію лише у разі його звільнення з роботи.

Дні навчальної і творчої відпусток — не рахуємо

Не поширюються наведені умови компенсації також і на додаткові відпустки у зв’язку з навчанням (ст. 15 Закону про відпустки) та творчі відпустки.

Адже вони не належать до щорічних відпусток, коло яких визначене в пункті 1 частини першої статті 4 та розділі II Закону про відпустки.

Тож дні, які припадають на такі відпустки, не враховують у загальній тривалості використаних працівником щорічних основної та додаткових відпусток.

Наш калькулятор невикористаної відпустки допоможе розрахувати дні для їх компенсації:Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль