Як організувати роботу жінок у нічний час і не порушити закон

83
Чергування медсестри чи лікаря вночі у медичному закладі — звичайна справа. Позаяк найчастіше на таких посадах працюють жінки, їх і долучають до таких чергувань. Однак законодавство обмежує, а подекуди й забороняє, роботу жінок у нічний час. Як тоді організувати роботу закладу? Звернімося за відповіддю до законодавства.

Робота жінок у нічний час — справді не просте питання. З одного боку, маємо конституційні норми, що проголошують рівність прав і свобод громадян. З іншого — встановлене законодавством обмеження нічної роботи жінок. До того ж судова практика підтверджує, що цими обмеженнями раз по раз користуються інспектори праці, констатуючи порушення законодавства.

Нагадаємо, що

нічним вважається час з 10 години вечора до 6 години ранку (ст. 54 КЗпП).

Щоб знайти вихід із ситуації, проаналізуємо спочатку законодавчі норми.

Робота жінок у нічний час: що каже закон

Підгрунтя для норм з праці, що встановлюють обмежувальні умови для роботи жінок у нічний час, закладає Конституція, яка передбачає правовий захист, матеріальну й моральну підтримку материнства і дитинства.

Законотворці у Кодексі законів про працю України (КЗпП) пішли далі  —  прописали у його статтях 55 та 175 пряму заборону роботодавцям залучати до роботи в нічний час вагітних жінок і жінок, що мають дітей віком до трьох років.

А стосовно решти жінок — виокремили обмеження на нічну працю у статті 176 КЗпП.

Звучить воно так:

«Залучення жінок до робіт у нічний час не допускається, за винятком тих галузей народного господарства, де це викликається особливою необхідністю і дозволяється як тимчасовий захід.

Перелік цих галузей і видів робіт із зазначенням максимальних термінів застосування праці жінок у нічний час затверджується Кабінетом Міністрів України.

Зазначені у частині першій цієї статті обмеження не поширюються на жінок, які працюють на підприємствах, де зайняті лише члени однієї сім'ї».

(із ст. 176 КЗпП)

Тобто все ж таки працювати жінкам вночі можна, але:

  • в тих галузях народного господарства, де це викликається особливою необхідністю;
  • в тих галузях народного господарства, де це дозволяється як тимчасовий захід;
  • там, де зайняті лише члени однієї сім'ї.

Шкода лише, що Кабмін до цих пір не конкретизував перелік таких галузей і видів робіт.

І що примітно, міжнародне законодавство з цього питання не менш категоричне. Приміром, статтею 3 Конвенції МОП про працю жінок у нічний час № 41 від 19.06.1934 встановлено: «Жінки, незалежно від віку, не використовуються на роботах у нічний час на державних або приватних промислових підприємствах чи в будь-яких їх філіях, за винятком підприємств, на яких зайняті лише члени однієї родини». Варто згадати і Конвенцію МОП про нічну працю жінок у промисловості № 89 від 09.07.1948. Вона дозволяє залучати до роботи вночі лише тих жінок, які обіймають пости адміністративного чи технічного плану, або які працюють у системі охорони здоров’я та забезпечення і не займаються фізичною працею.

Робота жінок у нічний час: позиція судів

Постановою судді Сихівського районного суду від 07.04.2010 у справі № 3-1328/10 директора Львівської автомобільної школи ТСО України притягнуто до адміністративної відповідальності. Одним із порушень визнано те, що в школі на посаді сторожа гаража працює жінка, в той час, як графік роботи (змінності) сторожів передбачає і нічні зміни.

Схожі рішення знаходимо і в постановах:

  • судді Хотинського районного суду від 11.03.2010 у справі № 3 -300/2010;
  • судді Миргородського міськрайонного суду Полтавської області від 12.03.2010 у справі № 3-224\2010.

Натомість суддя Коломийського міськрайонного суду від 29.03.2010 у справі № 3-841 трактував, як порушення відсутність письмової згоди працівниць на роботу в нічний час, а не сам факт роботи.

Про доплату за роботу в нічний час читайте тут:

Робота жінок у нічний час: як правильно організувати

Взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема стосовно режиму роботи, тривалості робочого часу і відпочинку, встановлюють у колективному договорі.  Переконані, цей припис статті 7 Закону України «Про колективні договори і угоди» від 01.07.1993 № 3356-XII пам’ятають усі керівники установ.

Тож залучення жінок за виробничої потреби до роботи в нічний час має бути врегульоване умовами колективного договору.  Скажімо, прописане в його додатку — Правилах внутрішнього трудового розпорядку установи. І звичайно, працівники мають бути під підпис ознайомлені з умовами колективного договору.

Жінки (окрім вагітних і жінок із дітьми до трьох років) під час прийняття їх на роботу, що передбачає нічні зміни, мають надати письмову згоду на роботу вночі.

А ось для вагітних і жінок із дітьми до трьох років потрібно буде подбати про роботу лише вдень або ж перевести їх на роботу без нічних змін.

Якщо ж в установі вирішили запровадити графік роботи з нічними змінами (тобто передбачається зміна умов праці працівників), слід діяти так. Про новий режим повідомити, як мінімум, за два місяці до запровадження (ч. 3 ст. 32 КЗпП). Коли ж працівниця відмовиться працювати в нових умовах, доведеться або організувати її роботу тільки в денні зміни, або за її згодою — перевести на іншу роботу. 



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією











© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль