Що передбачає загальнодоступність електронної системи закупівель

131
Закупівельне законодавство, яке регламентує також роботу електронної системи публічних закупівель передбачає, що вона повинна бути загальнодоступною та гарантувати недискримінацію. А будь-які особи під час реєстрації отримують однакові права. Уточнимо, що саме мали на увазі законодавці.

Минулого року стали реальністю електронні державні закупівлі в Prozorro. Тобто замовники перейшли на проведення закупівельних процедур через електронну систему закупівель.

Основний закупівельний закон — Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон № 922) — конкретизував, що закупівлю можна провести за допомогою однієї з таких процедур публічних закупівель:

Хто і як забезпечує проведення цих процедур електронних закупівель в Prozorro?

Доступність електронної системи публічних закупівель Прозоро

Механізм проведення процедур державних закупівель в Prozorro чітко регламентує Закон про публічні закупівлі, а порядок роботи самої електронної системи — визначає Порядок функціонування електронної системи закупівель та проведення авторизації електронних майданчиків, затверджений постановою КМУ від 24.02.2016 № 166 (далі — Порядок № 166).

Як вимагає частина третя статті 12 Закону № 922, електронна система закупівель повинна:

  • бути загальнодоступною;
  • гарантувати недискримінацію, рівні права під час реєстрації всім заінтересованим особам;
  • гарантувати рівний доступ до інформації всім особам.

Обмін і збереження інформації та документів мають відбуватися з гарантуванням непорушності даних про учасників і їхніх пропозицій під час проведення процедури закупівлі та їх конфіденційність до моменту розкриття тендерних пропозицій.

Так, пункт 8 Порядку № 166 покладає на оператора авторизованого електронного майданчика обов’язок забезпечувати рівний доступ усім користувачам до інформації про закупівлі, у т. ч. надання можливості спостерігати за перебігом аукціону в інтерактивному режимі реального часу, інформаційну підтримку, зокрема ознайомлення з переліком замовників, інформацією про процедури закупівлі, точне визначення часу та дати подання і зміни будь-яких документів, які підлягають оприлюдненню. Водночас наголошуючи на захисті конфіденційної інформації від несанкціонованого доступу. Тобто неможливості витоку, знищення та блокування інформації, порушення цілісності та режиму доступу до інформації.

Порядок здійснення закупівель в Prozorro

Інформацію під час проведення процедури закупівлі подають в електронному вигляді через електронну систему закупівель (ч. 1 ст. 14 Закону № 922).

Так само і учасники подають тендерну пропозицію. Під час подання тендерної пропозиції учасник завантажує необхідні документи, що їх вимагає замовник у тендерній документації. При цьому кожен учасник має право подати тільки одну тендерну пропозицію, у т. ч. до визначеної в тендерній документації частини предмета закупівлі (лота).

Електронна система закупівель фіксує дату й точний час отримання тендерних пропозицій.

Поряд з цим вона має унеможливлювати доступ будь-яких осіб до отриманих тендерних пропозицій (їх частин), поки не настануть дата й час кінцевого строку подання та розкриття таких пропозицій, визначені в оголошенні про проведення процедури закупівлі.

Під час перебігу електронного аукціону авторизовані електронні майданчики мають забезпечити рівний і вільний доступ до нього всім учасникам. І, як зазначалося, можливість спостерігати в режимі онлайн за тим, як проходить електронний аукціон, — всім особам, що виявлять зацікавленість у проведенні цієї закупівлі.

Отже, електронна система — є загальнодоступною для потенційних учасників процедур закупівель. Вони мають рівні права під час реєстрації для участі в закупівлях, а також рівний доступ до інформації, яку оприлюднюють у ProZorro, можуть подавати та отримувати відповідну інформацію. Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль