Чи потрібно подавати звіт № 1-­торги

691
Розпорядники бюджетних коштів певний час подавали до органів статистики форму державного статистичного спостереження № 1-торги «Звіт про здійснення державних закупівель». На зміну поняттю «державні закупівлі» нині прийшли закупівлі публічні, адже законодавство змінилося. Як же тепер бути зі звітом?

Справді, форма державного статистичного спостереження № 1-торги «Звіт про здійснення державних закупівель» (далі — звіт № 1-торги), затверджена наказом Держстату від 12.11.2014 № 334, і роз’яснення Держстату від 24.11.2014 № 17.4-12/49 (далі — Роз’яснення № 17.4-12/49) про заповнення форми — усе ще чинні. Ці документи передбачають, що звіт № 1-торги слід подавати до органів статистики не пізніше 16-го числа місяця, наступного за звітним періодом (кварталом).

Тобто поки що жодного акта, який би скасовував дію звіту № 1-торги, немає. І переконати найобережніших розпорядників не подати звіт № 1-торги не легко. Тим паче, з огляду на встановлену законодавством відповідальність. Адже стаття 1863 Кодексу України про адміністративні правопорушення передбачає:

«Штраф на громадян — від 3 до 5 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 10 до 15 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дії, передбачені частиною першою цієї статті, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян — від 5 до 10 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, на посадових осіб та громадян — суб’єктів підприємницької діяльності — від 15 до 25 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян».

Тож маємо навести вагомі аргументи, аби довести, що звіт № 1-торги залишився в минулому.

Звичайно, зручно й безпечно мати офіційне роз’яснення з кожного конкретного питання. Але ж є ще й логіка. Уважно читаємо підпункт 1.1 Роз’яснення № 17.4-12/49:

«Форма державного статистичного спостереження № 1-торги (квартальна) «Звіт про здійснення державних закупівель» (далі — форма № 1-торги) містить узагальнену інформацію щодо закупівель товарів, робіт і послуг за бюджетні кошти для забезпечення державного нагляду та контролю за використанням бюджетних коштів відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель».

Але ж кожному відомо, що Закон України «Про здійснення державних закупівель» від 10.04.2014 № 1197-VII втратив чинність. Немає закону — немає й правил, ним установлених. Виходить, що і звітувати немає про що.

І Держстат врахував це. У Загальному табелі (переліку) форм державних статистичних спостережень на 2017 рік, затвердженому наказом Держстату від 29.12.2016 № 259, звіту форми № 1-торги немає.

Розробники Табеля мали на меті забезпечити гласність, відкритість та доступність інформації щодо державних статистичних спостережень, які проводитиме Держстат у 2017 році.

Табель містить перелік усіх форм державних статистичних спостережень: форм звітності, анкет, інших статистичних формулярів, необхідних для проведення державних статистичних спостережень, крім фінансової звітності.

Перелік форм структурований відповідно до Довідника розділів статистики, затвердженого наказом Держстату від 16.04.2014 № 98. За кожною формою, відповідно до наказів про їх затвердження, наводиться її найменування, індекс і періодичність, зазначається, хто подає, та встановлюються строки подання.

Нині у закупівельному світі один повноправний володар — Закон України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VІІІ (далі — Закон № 922).

У ньому знаходимо ще один, практичний, доказ того, що звіт № 1-торги — у минулому. Закон № 922 каже, що закупівлю можна провести шляхом однієї з таких процедур:

 • відкриті торги;
 • конкурентний діалог;
 • переговорна процедура закупівлі.

Усі ці процедури замовник здійснює через електронну систему закупівель (ч. 1 ст. 12 Закону № 922). А за результатами публічних закупівель, проведених в електронній системі, на практиці не можна заповнити форму № 1-торги.

І насамкінець — маємо останній «козир». Це лист Держстату «Про державне статистичне спостереження за ф. № 1­торги» від 27.12. 2016 № 08.1­11/300­16.

У ньому Держстат повідомляє, що проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України, що регулюють державну статистичну діяльність», розроблений Держстатом у 2015 році й зареєстрований у Верховній Раді України 24.11.2015 за № 3512 (повторно зареєстрований 04.05.2016 за № 4584), не був прийнятий, тому респонденти у звіті та формою № 1­торги та січень — грудень 2016 року мають відображати дані лише щодо тих процедур, які проведені відповідно до вимог Закону України «Про здійснення державних закупівель».Ваша персональна добірка.

  Підписка на статті

  Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль
  Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі  Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль