text
Головбух: Бюджет

Фінансовий лізинг у бюджетній установі: визначаємо КЕКВ

 • 11 серпня 2017
 • 258

Установа має намір придбати дороговартісне обладнання. Заплатити одразу всю суму за це обладнання вона не може, оскільки в неї недостатньо коштів. Тож установа вирішила придбати таке обладнання у фінансовий лізинг. За яким КЕКВ проводити придбання — за 2240 чи 3110? Як в обліку відображати господарські операції, пов’язані з фінансовим лізингом?

Дедалі частіше бюджетні установи придбавають обладнання у фінансовий лізинг. Як це відбувається на практиці, розглянемо у конкретній ситуації.

Фінансовий лізинг обладнання

Бухгалтерська служба бюджетної установи 18.07.2017 отримала документи про придбання установою у лізинг медичного обладнання загальною вартістю 2 463 750,00 грн. А саме:

 • договір фінансового лізингу від 14.07.2017 № 1;
 • договір купівлі-продажу медичного обладнання (предмета лізингу) від 14.07.2017 № 2 (далі — договір купівлі-продажу);
 • рахунок на оплату авансу в сумі 369 563,00 грн, що становить 15% від вартості медичного обладнання (предмета лізингу). У рахунку зазначено, що аванс слід перерахувати після підписання договору фінансового лізингу, але до моменту постачання медичного обладнання;
 •  графік лізингових платежів на різницю — 84,75% від вартості медичного обладнання (предмета лізингу). У графіку зазначено, що установа має виплачувати платежі після підписання протоколу про приймання (введення в експлуатацію) медичного обладнання протягом 4 років.

У договорі фінансового лізингу зазначено, що лізингодавцем є ДП «Медпостач». Договір лізингу діє впродовж чотирьох років, до 14.07.2021. За умовами договору установа зобов’язується щокварталу (у термін — до 25 числа останнього місяця кварталу) перераховувати на рахунок ДП «Медпостач» лізингові платежі в сумі 130 502,00 грн. Черга першого платежу за графіком припадає на 25 вересня 2017 року. Орендна ставка становить 21,24% річних відсотків.

У договорі купівлі-продажу зазначено суму залишкової вартості, за якою установа викуповує медичне обладнання, і вона становить 6155,00 грн, тобто 0,25% від загальної вартості. Право власності на медичне обладнання переходить до установи з моменту сплати суми, визначеної договором купівлі-продажу.

Потрібно визначити:

 • за яким кодом економічної класифікації видатків бюджету придбавати медичне обладнання — 2240 чи 3110;
 • як відобразити операції, пов’язані з фінансовим лізингом, у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності установи за умови, що вона не платник ПДВ.

Спочатку визначимо, за яким КЕКВ потрібно придбавати медичне обладнання у фінансовий лізинг. Потім з’ясуємо, як у бухгалтерському обліку та фінансовій звітності відобразити операції, пов’язані з фінансовим лізингом.

КЕКВ для операцій з фінансового лізингу

Інструкція щодо застосування економічної класифікації видатків бюджету, затверджена наказом Мінфіну від 12.03.2012 № 333 (далі — Інструкція № 333), передбачає, що:

 • плату за оренду обладнання проводять за КЕКВ 2240 «Оплата послуг (крім комунальних)» (пп. 6 пп. 2.2.4 Інструкції № 333);
 • плату за придбання обладнання та інвентарю довгострокового користування для санаторіїв, лікувальних закладів, іншого виробничого обладнання довгострокового користування — за КЕКВ 3110 «Придбання обладнання і предметів довгострокового користування» (пп. 5 пп. 3.1.1 Інструкції № 333).

Придбаваючи медичне обладнання у лізинг, видатки проводять за КЕКВ 3110 за умови, що:

 •  сторони договору лізингу уклали договір купівлі-продажу предмета лізингу;
 • право власності на предмет лізингу переходить до установи у разі та з моменту сплати нею визначеної договором ціни;
 • договором лізингу інше не передбачено.

На тому, що у разі придбання основного засобу (зокрема, медичного обладнання) у фінансовий лізинг платежі проводяться за КЕКВ 3110 наполягає і Казначейство в листі від 11.07.2017 № 16-10/675-11388.

Корисно прочитати

Докладно про бухгалтерський облік операцій, пов’язаних з фінансовим лізингом, читайте у статті Ф. Іскрижицької «Фінлізинг обладнання: як визначити КЕКВ та відобразити в обліку» тут.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль