text
Головбух: Бюджет

Чи проводиться індексація при простої в установі

 • 14 серпня 2017
 • 85

У закладі охорони здоров’я через капітальний ремонт роботу призупинили. Оформили простій, і працівникам закладу платять 2/3 посадового окладу. З огляду на базовий місяць, у серпні вони набувають право на індексацію зарплати у розмірі 3,7% прожиткового мінімуму. Чи треба індексувати виплати працівникам в умовах простою закладу?

Індексація при простої не проводиться. Пояснення цієї відповіді знаходимо з-поміж норм, що регулюють оплату простою та нарахування індексації.

Як оплачують простій

Простоєм вважається призупинення роботи, спричинене:

 • відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи;
 • невідворотною силою;
 • іншими обставинами.

Якщо простій відбувається не з вини працівника, його оплачують за своїм, особливим, правилом — з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (cт. 113 Кодексу законів про працю України).

Тож піж час простою в закладі охорони здоров'я медичні працівники не виконують роботи, визначеної їхніми посадовими обов’язками, і за цей період їм виплачують не менш ніж дві третини від розміру посадового окладу.

Чи проводиться індексація при простої

Пункт 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078, передбачає, що індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, і мають постійний характер виплати.

Якщо ж працівник працює неповний робочий час, суму індексації визначають з розрахунку повного робочого часу, а виплачують пропорційно відпрацьованому часу.

Як бачимо, оплата за час простою не належить до об’єктів індексації, адже вона є виплатою за невідпрацьований час. Тому індексація при простої не проводиться.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль