Чи проводиться індексація при простої в установі

79
У закладі охорони здоров’я через капітальний ремонт роботу призупинили. Оформили простій, і працівникам закладу платять 2/3 посадового окладу. З огляду на базовий місяць, у серпні вони набувають право на індексацію зарплати у розмірі 3,7% прожиткового мінімуму. Чи треба індексувати виплати працівникам в умовах простою закладу?

Індексація при простої не проводиться. Пояснення цієї відповіді знаходимо з-поміж норм, що регулюють оплату простою та нарахування індексації.

Як оплачують простій

Простоєм вважається призупинення роботи, спричинене:

  • відсутністю організаційних або технічних умов, необхідних для виконання роботи;
  • невідворотною силою;
  • іншими обставинами.

Якщо простій відбувається не з вини працівника, його оплачують за своїм, особливим, правилом — з розрахунку не нижче ніж дві третини тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу) (cт. 113 Кодексу законів про працю України).

Тож піж час простою в закладі охорони здоров'я медичні працівники не виконують роботи, визначеної їхніми посадовими обов’язками, і за цей період їм виплачують не менш ніж дві третини від розміру посадового окладу.

Чи проводиться індексація при простої

Пункт 2 Порядку проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078, передбачає, що індексації підлягає оплата праці найманих працівників підприємств, установ, організацій у грошовому виразі, яка включає оплату праці за виконану роботу згідно з тарифними ставками (окладами) і відрядними розцінками, доплати, надбавки, премії, гарантійні та компенсаційні виплати, передбачені законодавством, і мають постійний характер виплати.

Якщо ж працівник працює неповний робочий час, суму індексації визначають з розрахунку повного робочого часу, а виплачують пропорційно відпрацьованому часу.

Як бачимо, оплата за час простою не належить до об’єктів індексації, адже вона є виплатою за невідпрацьований час. Тому індексація при простої не проводиться.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль