Індексація соціальної стипендії: застосовуємо загальні правила у серпні

143
Як і будь-який інший грошовий дохід, стипендії індексують. Аби провести індексацію стипендій, враховують загальні правила індексації, а також — зміни у стипендіальному забезпеченні, що відбулися наприкінці минулого року. Пригадаємо основні правила індексації і побачимо, як вони працюють при індексації соціальної стипендії у серпні 2017 року.

Індексація соціальної стипендії, як завше, проводиться за правилами Поряду проведення індексації грошових доходів населення, затвердженого постановою КМУ від 17.07.2003 № 1078 (далі — Порядок № 1078).

Тому, коли величина індексу споживчих цін (ІСЦ) перевищить поріг індексації — 103%, варто подбати про індексацію стипендії. А починати треба з правильно визначеного періоду для обчислення ІСЦ.

ІСЦ для індексація соціальної стипендії

Початком обчислення ІСЦ для проведення індексації стипендій є:

·         місяць, наступний за місяцем, у якому відбувається підвищення стипендії (п. 5 Порядку № 1078) — для тих студентів (учнів), у яких відбулося підвищення розміру стипендії (значення ІСЦ приймають за 1, або 100% у місяці підвищення стипендії);

·         місяць її призначення (абз. 4 п. 101 Порядку № 1078) — для тих студентів (учнів), які або ще зовсім не отримували стипендії або втратили право на її призначення, а потім стипендія їм була знову призначена (приміром, за результатами семестрового контролю, у зв’язку з переведенням на навчання за державним замовленням, виникненням підстав для призначення соціальної стипендії, поновленням на навчання тощо).

У разі коли студента, який не втрачав право на отримання стипендії, переведено з іншого навчального закладу, ІСЦ обчислюють з місяця, у якому її призначено у навчальному закладі до переведення.

Індексація соціальної стипендії — з урахуванням підвищення

Однією з умов, яка впливає на визначення суми індексації, є підвищення роміру стипендій.

Підвищення стипендій, у т. ч. соціальних стипендій, сталося з огляду на зміни, які урядовці кілька разів поспіль вносили до Порядку призначення і виплати стипендій, затверджений постановою КМУ від 12.07.2004 № 882 (далі — Порядок № 882).

Якщо розмір підвищення стипендії не перевищує суми індексації, що склалась у місяці підвищення стипендії, суму індексації у цьому місяці визначають з урахуванням розміру підвищення стипендії. Розраховують її як різницю між сумою індексації і розміром підвищення стипендії.

При обчисленні ІСЦ слід взяти до уваги, що стипендії індексують в межах прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб (п. 4 Порядку № 1078). У 2017 році прожитковий мінімум для працездатних осіб встановлено в таких розмірах:

  •  із 01.01.2017 по 30.04.2017 — 1600,00 грн;
  •  із 01.05.2017 — 1684,00 грн.

Зауважимо: для студентів, яким стипендію призначено у січні та лютому 2017 року, значення коефіцієнтів однакові. І для студентів, яким стипендію призначено з січня 2017 року, і для студентів, яким стипендію призначено з лютого 2017 року, ІСЦ обчислюють з лютого 2017 року.

Величина ІСЦ для проведення індексації соціальної стипендії таких студентів у серпні становить 3,7%.

Розглянемо проведення індексації на прикладі.

ПРИКЛАД. Індексація соціальної стипендії

Студенту за його заявою з лютого 2017 року призначено соціальну стипендію як студенту із сім’ї, яка отримує допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям» від 01.06.2000 № 1768-III.

Розмір його соціальної стипендії становить 750,00 грн. Таку стипендію він отримує вперше. За результатами семестрового контролю, який був у грудні 2016 році, права на отримання ординарної академічної стипендії він не мав.

Базовий місяць для такого студента — лютий 2017 року (місяць призначення соціальної стипендії).

Розрахуймо суму індексації стипендії студента у серпні 2017 року:

750,00 грн × 3,7% = 27,75 грн.

Отже, студенту слід нарахувати у серпні дохід:

750,00 грн + 27,75 грн = 777,75 грн.

У випадку якщо студент втратив право на призначення академічної стипендії й отримував лише соціальну стипендію, а надалі за результатами семестрового контролю академічна стипендія була знову призначена, то обчислення ІСЦ для проведення індексації такої стипендії здійснюється з місяця повторного призначення академічної стипендії. Своєю чергою, нарахування індексації для соціальної стипендії зберігається. На такому порядку наголосило Мінсоцполітики у листі від 16.03.2017 № 30/0/66-17/163.

Незабаром розпочнеться новий навчальний рік і лави студентів у вишах поповнять першокурсники. У вересні окремим з них буде призначена соціальна стипендія. З місяця її призначення (тобто з вересня 2017 року) розпочнеться обчислення ІСЦ. Подальше визначення права на індексацію відбуватиметься для таких студентів на загальних підставах за Порядком № 1078.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо



У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачі



Приділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль