text
Головбух: Бюджет

Ураховуємо підвищення тарифних розрядів під час тарифікації педпрацівників у ДНЗ

 • 23 серпня 2017
 • 645

Тарифікація педпрацівників напередодні 1 вересня — обов’язкова умова роботи дошкільного навчального закладу. У 2017/2018 навчальному році на неї вплине підвищення посадових окладів для педагогічних працівників ДНЗ, що утримуються коштом державного та місцевих бюджетів, передбачене постановою КМУ від 14.12.2016 № 974. Які ще умови оплати праці педпрацівників слід врахувати, читайте у публікації

Тарифікація педагогічних працівників у ДНЗ є щорічним обов'язковим процесом.

Станом на 1 вересня у тарифікаційному списку фінансова служба закладу визначає розмір місячної заробітної плати педагогічних працівників.

Тарифікація в ДНЗ 2017 — за новими ставками

Під час тарифікації ставки заробітної плати й посадові оклади педпрацівників встановлює керівник навчального закладу за наслідками атестації (п. 4 Інструкції № 102). Тарифні розряди педагогічних працівників ДНЗ наведено у додатку 9 до Наказу № 557.

Під час тарифікації 2017 слід зважати на:

Педагогічним працівникам ДНЗ, що утримуються коштом державного та місцевих бюджетів, з 1 вересня 2017 року Уряд постановою «Про внесення змін у додаток 2 до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2002 р. № 1298» від 14.12.2016 № 974 (далі — Постанова № 974) підвищив посадові оклади (ставки заробітної плати). Тож на 2017/2018 навчальний рік педпрацівників цих закладів слід тарифікувати на підставі нових ставок заробітної плати (посадових окладів).

Тарифікація в ДНЗ 2017 — за підвищеними окладами

Також Постанова № 974 підвищила посадові оклади (ставки заробітної плати) педагогічних працівників навчальних закладів на 2 тарифні розряди.

Розглянемо, як зросте заробітна плата педагогічних працівників, на прикладі зарплати завідувача (директора) ДНЗ.

Посадовий оклад

Посадовий оклад завідувачу (директору) ДНЗ установлює керівник органу вищого рівня або місцевого органу виконавчої влади в межах 14-16-го тарифних розрядів за ЄТС. При встановленні окладу слід взяти до уваги списковий склад дітей у закладі станом на 1 січня (пп. «б» п. 19 Інструкції № 102).

Підвищення окладу

Посадовий оклад завідувачу ДНЗ підвищують за таких умов:

 • середньомісячний контингент дітей у закладі становить більше 60 осіб. За кожні наступні 60 дітей — оклад підвищують на 3% (п. 2 примітки до п. 11 Інструкції № 102);
 • ДНЗ має у своєму складі групи для дітей з цілодобовим перебуванням, або є таким — оклад підвищують на 3% (п. 6 примітки до п. 11 Інструкції № 102 );
 • спілкуються у ДНЗ з дітьми іноземною мовою — оклад підвищують на 5%;
 • у ДНЗ перебувають діти, які потребують корекції фізичного (або) розумового розвитку чи тривалого лікування — оклад підвищують на 20% (п. 29 Інструкції № 102).

Посадові оклади завідувачів ДНЗ загального типу, що мають групи (класи) спеціального призначення (крім ДНЗ, що мають групи з малими і загасаючими формами туберкульозу), підвищують за наявності в них не менше двох таких класів (груп).

У разі підвищення посадових окладів за кількома підставами, абсолютний розмір кожного з них визначають виходячи з розміру посадового окладу без урахування іншого підвищення (п. 3 наказу МОН «Про внесення змін до Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти» від 11.06.2007 № 471).

Надбавки, доплати

Наказ про встановлення надбавок, доплат завідувачу (директору) ДНЗ видає орган управління в галузі освіти.

Посада завідувача ДНЗ входить до переліку посад, які дають право на встановлення надбавок за вислугу років та «за престижність праці».

Надбавку «за престижність праці» нараховують відповідно до постанови КМУ «Про встановлення надбавки педагогічним працівникам дошкільних, позашкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів, вищих навчальних закладів I-II рівня акредитації, інших установ і закладів незалежно від їх підпорядкування» від 23.03.2011 № 373 (далі — Постанова № 373).

Надбавку виплачують працівникам, посади яких наведені у Переліку посад педагогічних та науково-педагогічних працівників, затвердженому постановою КМУ від 14.06.2000 № 963 (див. листи Мінсоцполітики від 20.01.2012 № 76/13/84-12 та МОНмолодьспорту від 25.01.2012 № 1/11-903).

Надбавку «за престижність» встановлюють на весь обсяг педагогічного навантаження працівника. Утім, виплачують в граничному розмірі 20% посадового окладу, ставки заробітної плати.

Обмежень щодо виплати надбавки «за престижність праці» сумісникам Постанова № 373 не містить. Тож таким працівникам нараховують надбавку на загальних підставах.

Галузевою угодою (п. 6.3.20) керівникам установ і закладів освіти рекомендовано забезпечити встановлення надбавок педагогічним працівникам відповідно до Постанови № 373 в максимальному розмірі від ставки заробітної плати, посадового окладу. Отже, якщо у колективному договорі навчального закладу надбавку визначено у розмірі 20%, то й до тарифікації таку надбавку вносять у вказаному розмірі.

Приклад визначення розміру заробітної плати завідувача ДНЗ у нових умовах див. у статті «Тарифікуємо педпрацівників дошкільних закладів та ураховуємо підвищення тарифних розрядів» 

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль