text
Головбух: Бюджет

Отримуємо виплати з соціального страхування з урахуванням реорганізації фондів

 • 28 серпня 2017
 • 298

Завершується реорганізація органів ФСС з ТВП та ФСС від НВ. Новостворений фонд — Фонд соціального страхування України — майже в усіх регіонах вже має свої відділення. Загалом таке перетворення не принесло кардинальних змін в життя страхувальників, які мають потурбуватися про виплати своїм працівникам матеріального забезпечення. Однак вартують уваги окремі деталі забезпечення виплат із соціального страхування, спричинені реорганізацією фондів.

Так, реорганізація фондів соціального страхування вже відбулася.

Із 1 серпня 2017 року дирекції та відділення ФСС з ТВП та ФСС від НВ ліквідовано. Натомість запрацювали робочі органи Фонду соціального страхування України (ФСС): управління на обласному рівні, відділення — на міському та районному рівні. Новостворені органи ФСС мають нові назви, адреси місцезнаходження, контактні телефони, коди ЄДРПОУ, посади й П. І. Б. директорів.

Як це вплине на дії установи-страхувальника, яка звертається до органів ФСС за коштами для виплати матеріального забезпечення через тимчасову непрацездатність своїх працівників?

1. За фінансуванням страхових виплат звертаємося до нових органів

Тепер виплати матеріального забезпечення та страхові виплати фінансують робочі органи новоствореного ФСС.

Робочі органи ФСС з ТВП приймали заяви-розрахунки страхувальників та закривали рахунки в органах Казначейства і банках до 25.07.2017. Наразі ж новостворені відділення та управління ФСС вже відкрили рахунки в органах Казначейства. Адже до коштів ФСС застосовують казначейську форму обслуговування в порядку, передбаченому для обслуговування Державного бюджету України.

2. Діємо за по-старому, заповнюємо старі форми, але з новими реквізитами

Нормативно-правові та розпорядчі акти обох ліквідованих Фондів продовжують діяти до заміни їх новими (Прикінцеві та перехідні положення Закону України «Про загальнообов’язкове соціальне страхування» від 23.09.1999 № 1105).

Тож заяви-розрахунки та документи для виплати матеріального забезпечення  подаваємо по-старому: заяву-розрахунок, як і раніше, готуємо у двох примірниках. Один разом з наданими працівниками документами, що є підставою для виплати допомоги, зберігаємо в себе, а другий — подаємо до робочого органу ФСС.

Увага!

У заяві-розрахунку зазначаємо оновлені дані: нову назву відділення ФСС та П. І. Б. директора.

Отже, передусім слід з’ясувати місцезнаходження новоствореного відділення ФСС. Хоча зазвичай це буде адреса однієї із старих структур фондів.

Далі заяви-розрахунки адресуємо на відповідні відділення управління виконавчої дирекції ФСС в областях та м. Києві.

Незважаючи на об’єднання фондів, виплати за різними видами страхування при фінансуванні не можна об’єднувати. Тому, якщо в установі є лікарняний у зв’язку із нещасним випадком на виробництві або профзахворюванням, то включати його в заяву-розрахунок разом із звичайними лікарняними не можна. Для його фінансування поки що необхідна окрема заява, як це було і до об’єднання.

Уточнюємо спецрахунки для зарахування коштів ФСС

У разі виправлення помилок, повернення зайво нарахованих сум допомоги, сплати фінансових санкцій, що були несплачені, або повернення заборгованості із страхових внесків (до 2011 року) слід обов’язково уточнити номер рахунку, на який будуть перераховані кошти.

Ураховуємо порядок виплати, якщо:

 • сума страхових коштів, отриманих установою від Фонду, перевищує фактичні витрати на матеріальне забезпечення —  невикористані кошти протягом 3 робочих днів слід повернути робочому органу фонду, що проводив фінансування;
 • робочий орган ФСС з ТВП, від якого отримано матеріальне забезпечення, уже ліквідований, аби повернути зайво отримані кошти, їх потрібно перерахувати новоствореному робочому органу ФСС як правонаступнику ФСС з ТВП.

Якщо установа з будь-яких причин до цього часу не виконала рішення про застосування фінансових санкцій, в яких вказані реквізити старих органів, вона має для проведення платежу подати до органу Казначейства лист-повідомлення від робочого органу новоствореного ФСС про реорганізацію з правонаступництвом та новими реквізитами.

Для нещасних випадків на виробництві та профзахворювань порядок отримання страхових виплат та соціальних послуг поки не змінився. Аби їх отримати, звертайтеся знову ж таки до новостворених робочих органів ФСС.

Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль