Сільська рада увійшла до ОТГ: як попередити працівників про вивільнення

88
Триває реформування органів місцевого самоврядування. Звичайно, це дає багато переваг місцевим бюджетам та новоутвореним громадам. Та не обійтися тут і без ложки дьогтю. Працівників тих сільських рад, які увійшли до складу об’єднаної територіальної громади, потрібно звільнити. Як попередити про таке вивільнення працівників?

Перш ніж поговорити про попередження про вивільнення працівників, зупинимося на законодавчих підставах реорганізації сільських, сільських, селищних, міських рад, що утворили об’єднану територіальну громаду.

Реорганізація рад, що об’єдналися

Як визначає стаття 8 Закону України «Про добровільне об’єднання територіальних громад» від 05.02.2015 № 157-VIII (далі — Закон № 157), об’єднана територіальна громада вважається утвореною з дня набрання чинності рішеннями всіх рад про добровільне об’єднання територіальних громад або з моменту набрання чинності рішенням про підтримку добровільного об’єднання територіальних громад на місцевому референдумі.

У день набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою припиняються повноваження сільських, селищних, міських рад, сільських, селищних, міських голів, обраних територіальними громадами, що об’єдналися. І цього ж дня відбувається реорганізація місцевих рад, які об’єдналися.

Після завершення повноважень сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, їхні виконавчі комітети виконують і далі свої повноваження до затвердження сільською, селищною, міською радою, обраною об’єднаною територіальною громадою, персонального складу її виконавчого комітету. Протягом цього строку сільський, селищний, міський голова, обраний об’єднаною територіальною громадою, очолює такі виконавчі комітети та входить до їх персонального складу.

Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи — сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному Законом № 157.

Працівники сільської ради, її виконкому, які займають невиборні посади, працюють до закінчення процедури реорганізації.

Попередження про вивільнення працівників

Трудові договори, укладені на невизначений строк, а також строкові трудові договори до закінчення строку їх чинності власник або уповноважений ним орган може розірвати у випадку змін в організації виробництва і праці, в т. ч. ліквідації, реорганізації, банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації, скорочення чисельності або штату працівників (ч. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України; КЗпП).

Тобто у разі реорганізації на працівників очікує звільнення чи, як його називають у законодавстві про працю, — вивільнення.

Про наступне вивільнення працівників потрібно попередити:

Не забувайте, що одночасно з попередженням про звільнення у зв’язку із змінами в організації виробництва і праці працівникам пропонують іншу роботу на тому самому підприємстві, в установі, організації. 

Та й попередження про наступне вивільнення не означає, що всі попереджені працівники будуть обов’язково звільнені з роботи за п. 1 ст. 40 Кодексу законів про працю України (у зв’язку з реорганізацією). Адже дехто з них може, приміром, бути переведеним на посади в ОТГ чи звільниться у зв’язку із виходом на пенсію.

Розпорядження про попередження про вивільнення

Водночас про вивільнення працівників слід обов’язково письмово під підпис попередити. І розпорядження про попередження про вивільнення (далі — розпорядження) необхідно видати у строк не пізніше ніж за 2 місяці до передбачуваного вивільнення (раніше — можна). І якщо точна дата фактичного вивільнення працівників невідома — можливе і завчасне попередження.

Розпорядження повинне містити посилання на частину четверту статті 8 Закону № 157, згідно з якою з дня набуття повноважень сільською, селищною, міською радою, обраною ОТГ, у порядку, визначеному цим Законом, здійснюється реорганізація відповідних юридичних осіб — сільських, селищних, міських рад, обраних територіальними громадами, що об’єдналися, та розміщених поза адміністративним центром об’єднаної територіальної громади, шляхом їх приєднання до юридичної особи — сільської, селищної, міської ради, розміщеної в адміністративному центрі об’єднаної територіальної громади. Після завершення реорганізації відповідні юридичні особи — сільські, селищні, міські ради припиняються у порядку, визначеному цим Законом.

Зауважимо: розпорядження видає сільський, селищний, міський голова об’єднаної територіальної громади.

Наведемо зразок розпорядження про попередження працівників про наступне вивільнення.

За роз’ясненнями Української асоціації районних та обласних рад та Швейцарсько-українського проекту  DESPRO та Програми «U-LEAD з Європою: Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку»Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль