Виплачуємо грошову допомогу випускникам за новими правилами

331
Держава прагне, аби в навчальних закладах усіх населених пунктів працювали компетентні фахівці. Тому і стимулює працевлаштування випускників виплатою грошової допомоги. Однак нещодавно правила такої виплати змінилися.

Справді, так само, як і в попередні роки, цьогоріч «новоспечені» педагоги — випускники освітянських вишів одноразову грошову допомогу отримають. Однак — нарахують її за новими правилами.

Зміни в усталений порядок нарахування одноразової адресної грошової допомоги випускникам вишів, які влаштувалися на роботу в навчальні заклади, вніс наказ МОН від 03.07.2017 № 949 (далі — Наказ № 949). Розповімо про все по черзі.

Нормативна база для виплати грошової допомоги випускникам

Соціальні гарантії та компенсації випускникам, які отримали направлення на роботу після закінчення навчального закладу, визначено в:

  • постанові КМУ «Про надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів» від 26.09.2006 № 1361;
  • Порядку надання одноразової адресної грошової допомоги деяким категоріям випускників вищих навчальних закладів, які здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю, затвердженому наказом МОН від 28.03.2016 № 343 (далі — Порядок № 343).

Однією з таких гарантій є виплата одноразової адресної грошової допомоги (далі — виплата  грошової допомоги). Поширюється вона на випускників, які:

  • здобули освіту за напрямами і спеціальностями педагогічного профілю;
  • уклали на строк не менше трьох років договір про роботу в загальноосвітніх і професійно-технічних навчальних закладах, визначених органами управління освітою.

Наголосимо: на отримання одноразової грошової допомоги можуть претендувати лише випускники, які навчалися за рахунок бюджету за денною формою навчання.

Підтвердні документи для виплати грошової допомоги випускникам

Претенденти на отримання грошової допомоги до 10 жовтня мають подати:

·         заяву про надання грошової допомоги;

·         копію трудової книжки (за наявності);

·         копію договору про роботу на посаді педагогічного працівника.

Далі МОН на підставі списків, які подають вищі навчальні заклади, має право визначати кількість випускників, які отримають грошову допомогу.

Нові правила нарахування грошової допомоги випускникам

До того, як було внесено зміни до Порядку № 343, грошову допомогу виплачували у п’ятикратному розмірі мінімальної заробітної плати. Наказ № 949 вніс зміни до цього Порядку і визначив, що розмір грошової допомоги відповідатиме п’ятикратному розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленому на 1 січня календарного року.

Оскільки на 1 січня 2017 року розмір цього показника становить 1600 грн., сума грошової допомоги буде такою:

1600 грн × 5 = 8000 грн.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль