Направляємо працівників у службові відрядження за новими правилами

3292
Жодне службове відрядження працівників бюджетної сфери не може відбуватися поза нормами законодавства. Днями їх суттєво відкоригували наказом Мінфіну. Додали новацій до положень, що регулюють відрядження державних службовців. Є зміни і в закордонних відрядженнях, і в документальному підтвердженні витрат та їх відшкодуванні.

Днями бухгалтерська спільнота отримала черговий сюрприз від Мінфіну — зміни до Інструкції про службові відрядження в межах України та за кордон, затвердженої наказом Мінфіну від 13.03.2017 № 59 (далі — Інструкція № 59).

Вони введені наказом Мінфіну від 28.07.2017 № 669. І хоча наказ дещо порушив спокій бухгалтера (бо тепер треба знати нові правила направлення у відрядження), його поява має лише схвальні відгуки. Приміром, зміни у документальному підтвердженні витрат на відрядження враховують особливості використання посадкових талонів, якщо квитки замовляли через інтернет. Та й у питанні оплати праці державних службовців тепер поставлена остаточна крапка.

Конкретизуємо нові правила, якими мають керуватися бухгалтери  та керівники органів державної влади, установ й організацій, що повністю або частково утримуються (фінансуються) за рахунок бюджетних коштів.

Відрядження державних службовців

Направлятиме у відрядження державних службовців тепер керівник державної служби. Він і видаватиме наказ (розпорядження) про відрядження.

Змінами урегульовано оплату часу службового відрядження державних службовців. Тепер заробітну плата за весь період відрядження їм виплачуватимуть відповідно до Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (абз. 3 п.13 розд. I Інструкції № 59).

Окрім того, встановлено обмеження строку відрядження держслужбовця — протягом одного календарного року він не може перевищувати 60 к. дн. (крім випадків, визначених законодавством).

Обмеження інтернет-витрат

Керівник органу державної влади, установи та організації, що повністю або частково утримується (фінансується) за рахунок бюджетних коштів тепер може встановлювати додаткові обмеження щодо сум та цілей використання коштів, наданих на відрядження, у тому числі на оплату вартості послуг зі здійснення інтернет-замовлення та придбання електронних проїзних документів на транспортні засоби.

Документальне підтвердження витрат

Як і раніше, витрати на відрядження відшкодовуються лише за наявності документів в оригіналі, що засвідчують вартість цих витрат. Однак Мінфін уточнив перелік таких документів. Ними вважатимуть:

  • транспортні квитки або транспортні рахунки (багажні квитанції), у тому числі електронні квитки за наявності посадкового талона, якщо його обов’язковість передбачена правилами перевезення на відповідному виді транспорту, та розрахункові документи про їх придбання за всіма видами транспорту, в тому числі на чартерні рейси;
  • рахунки, отримані із готелів (мотелів) або від інших осіб, що надають послуги з розміщення та проживання відрядженого працівника, в тому числі бронювання місць у місцях проживання;
  • страхові поліси тощо.

Такими документами також вважатимуть:

  • роздрукований на паперовому носії електронний посадковий талон, отриманий у разі онлайн-реєстрації на авіарейс.

Якщо відряджений працівник такий посадковий талон втратив, знищив або зіпсував, йому з дозволу керівника (або особи, з якою відрядження було погоджено) можуть відшкодувати витрати на придбання електронного авіаквитка. Однак для цього він має надати оригінал довідки авіаперевізника, якою засвідчено стан замовлення та статус електронного квитка, придбаного для окремого пасажира, факт використання електронного квитка повністю за визначеним маршрутом;

  • роздрукований на паперовому носії проїзний документ на автобусні пасажирські перевезення, якщо його замовляли через інтернет.

Якщо ж проїзний документ на автобусні пасажирські перевезення повернуто, до авансового звіту додають роздруковані на паперовому носії документи на повернення або лист (акт, довідку) про повернення проїзного документа, складений компанією-продавцем, у якому зазначені сума повернутих коштів, комісійні та/або інші збори, пов'язані з його поверненням.

Відшкодування збору за переказ коштів

Якщо працівник у відрядженні проводив розрахунки у безготівковій формі через платіжну картку, йому відшкодовують збір за переказ грошових коштів електронними засобами (згідно з правилами платіжної системи). Однак сплату такого збору працівник має документально підтвердити:

  • випискою з карткового рахунка;
  • іншим документом на паперовому носії, що підтверджує  суму сплаченого збору.

Закордонні відрядження

Фактичний час перебування у відрядженні до іноземних держав визначають згідно з наказом про відрядження за наявності одного чи кількох документальних доказів перебування працівника у відрядженні. Такими доказами слугують відповідні первинні документи або будь-які інші документи, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні — відмітки прикордонних служб про перетин кордону, проїзні  документи,  рахунки на проживання тощо).

Якщо ж первинних або будь-яких інших документів, що підтверджують фактичне перебування працівника у відрядженні, немає — до звіту додають:

  • завірені відділом кадрів або головним бухгалтером ксерокопії сторінок закордонного паспорта чи документа, що його замінює, з прізвищем відрядженого працівника та відмітками прикордонних служб про перетин кордону (за їх наявності); або
  • довідку Головного центру обробки спеціальної інформації Державної прикордонної служби України щодо перетину відрядженим працівником державного кордону України (що містить: пункт пропуску, дату та час перетину кордону, серію, номер, тип та назву паспортного документа).


Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль