Виправлення помилки у Звіті з ЄСВ: що врахувати

49
Працівник установи з 17.08.2017 пішов у відпустку на 24 календарних дні. У серпні йому нарахували заробітну плату за 12 робочих днів (01.08-16.08) у сумі 1800 грн та відпускні за 24 календарних дні (17.08 — 10.09) — 2800 грн (у т. ч. 1633,33 грн — за 14 к. д. серпня і 1166,67 грн — за 10 к. д. вересня). У таблиці 6 Звіту з ЄСВ (за формою № Д4) за серпень 2017 року зарплату серпня — 1800 грн та відпускні — 2800 грн помилково відобразили загальною сумою 4600 грн одним рядком як суму зарплати за серпень. У вересні 2017 року помилку виявили. Як виправити помилку у Звіті з ЄСВ?

Аби виправити помилку у Звіті з ЄСВ, керуватимемося Порядком формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженим наказом Мінфіну від 14.04.2015 № 435 (далі — Порядок № 435).

Що врахувати при складанні Звіту з ЄСВ

Відомості про суми нарахованої заробітної плати (доходу, грошового забезпечення) кожної застрахованої особи у звітному місяці відображають у Таблиці 6 Звіту з ЄСВ (додаток 4 до Порядку № 435).

Суми, нараховані за дні щорічних та додаткових відпусток, слід вносити до графи «Загальна сума нарахованої заробітної плати (доходу) (усього з початку звітного місяця)» Таблиці 6 Звіту з ЄСВ із зазначенням відповідного місяця лише в сумі, що припадає на дні відпустки у звітному місяці, з кодом типу нарахувань «10» (п. 9 розд. IV Порядку № 435).

Дозволено робити кілька записів щодо однієї застрахованої особи (п. 9 розд. IV Порядку № 435), якщо протягом одного звітного періоду їй нараховано виплати за періоди:

  • поточні та майбутні (відпускні, допомога у зв’язку з вагітністю та пологами);
  • минулі (лікарняні за час хвороби, а також перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, заробітна плата (дохід) за виконану роботу (надані послуги), строк виконання якої перевищує календарний місяць, а також за відпрацьований час після звільнення з роботи або за рішенням суду — середня заробітна плата за вимушений прогул).

Суми, що припадають на дні відпустки в наступних місяцях, слід відображати в окремих рядках, наступних за першим, з кодом типу нарахувань «10».

Розглянемо, як потрібно було відобразити зарплату і відпускні в таблиці 6 Звіту з ЄСВ за серпень 2017 року.

Зразок заповнення Таблиці 6 Звіту з ЄСВ за серпень 2017 року див. тут.

Як виправити помилки у Звіті з ЄСВ

Механізм виправлення помилок у Звіті з ЄСВ наведено у розділі V Порядку № 435. Для різних видів помилок встановлено різні способи їх виправлення.

Виправлення помилки до закінчення строку подання

У разі виявлення помилки у Звіті з ЄСВ до закінчення строку подання такого звіту установа повторно формує і подає його у повному обсязі. Чинним вважається останній електронний або паперовий звіт, наданий до закінчення строку подання звітності (п. 1 розд. V Порядку № 435).

Якщо установа за поточний звітний період подає лише окремі таблиці звіту та зазначає тип форми «скасовуюча» або «додаткова», то вважається, що звіт не подано.

Отже, якщо термін подання звіту не закінчився — повторно подайте правильно заповнений Звіт з ЄСВ.

Виправлення помилки після закінчення строку подання

У разі, якщо установа після закінчення строку подання Звіту з ЄСВ виявила помилки в реквізитах (крім сум, що стосуються страхувальника або застрахованої особи), вона подає скасовуючу форму. Тобто установа формує та подає звіт за попередній період, який містить:

·

  • відповідну таблицю з відомостями, які були помилкові, на одну або кількох застрахованих осіб, де зазначено тип форми «скасовуюча»;
  • відповідну таблицю з правильними відомостями на одну або кількох застрахованих осіб, де зазначено тип форми «початкова». У Таблиці 6 дані щодо кожної застрахованої особи відображають окремо.

У разі, якщо установа після закінчення строку подання Звіту з ЄСВ виявила помилки в сумі, тоді слід застосувати правило пункту 9 розділу  ІV Порядку № 435. Суми нарахованої заробітної плати (доходу) можна відображати з від’ємним значенням в окремих випадках, а саме коли необхідно відкоригувати:

  • суми перерахунків заробітку (доходу), що пов’язані з уточненням кількості відпрацьованого часу у зв’язку з відпусткою, хворобою, і допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами, нараховані у попередніх періодах;·
  • сторновані суми відпускних і допомоги з тимчасової непрацездатності та допомоги у зв’язку з вагітністю та пологами.

Як виправити помилку в Таблиці 6 Звіту з ЄСВ та відобразити від’ємні значення відпускних у звіті за вересень див. тут.

Якщо бухгалтер своєчасно виправить помилку, це захистить від негативних наслідків як працівника, так і роботодавця. Адже нерозподілення суми перехіднх відпускних за звітними періодами, може призвести до переплати/недоплати ЄСВ та неправильного відображення персоніфікованих даних.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль