Відпустка медичним працівникам: у протитуберкульозних закладах та інвалідам

15
Із листа до редакції: «Якої тривалості надавати щорічну відпустку працівникам протитуберкульозних закладів? Якої загальної тривалості надавати відпустку медичному працівникові — інваліду загального захворювання ІІ групи?»

Тривалість відпусток медичних працівників, як і решти працівників, визначена в Законі України «Про відпустки» від 15.11.1996  № 504/96-ВР (далі — Закон про відпустки), інших законах та нормативно-правових актах (ст. 5 Закону про відпустки).

Тривалість щорічної відпуски медичних працівників

Працівники протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, мають право на щорічне безоплатне одержання путівки для санаторно-курортного лікування, а також на щорічну відпустку тривалістю не менш як 36 календарних днів.

Працівники протитуберкульозних закладів, які захворіли на туберкульоз унаслідок виконання службових обов’язків, мають право на першочергове поліпшення житлових умов у порядку, встановленому законодавством, на щорічне безоплатне одержання путівки для санаторно-курортного лікування у спеціальних санаторіях, а також на щорічну відпустку тривалістю 45 календарних днів із використанням її у літній або інший зручний для них час (ст. 23 Закону України «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз» від 05.07.2001 № 2586-IIIдалі — Закон № 2586).

Щорічні основні і додаткові відпустки: уточнюємо нюанси

Щорічні відпустки як вид відпусток, передбачені у статті 4 Закону про відпустки. До них належать:

  • основна відпустка (ст. 6);
  • додаткова відпустка за роботу зі шкідливими і важкими умовами праці (ст. 7);
  • додаткова відпустка за особливий характер праці (ст. 8);
  • інші додаткові відпустки, передбачені законодавством.

Щорічну основну відпустку надають працівникам тривалістю не менш як 24 календарних дні за відпрацьований робочий рік, а інвалідам І і ІІ груп — 30 календарних днів (ст. 6 Закону про відпустки).

Щорічні додаткові відпустки, передбачені у статті 7 та пунктах 1 і 2 статті 8 Закону про відпустки, надають понад щорічну основну відпустку (а не щорічну).

Отже, щорічні додаткові відпустки, передбачені Законом про відпустки, працівникам, які користуються відпусткою на підставі статті 23 Закону № 2586, не надають, оскільки цим законом встановлено тривалість саме щорічної відпустки, а не основної.

Тож працівникам протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на активні форми туберкульозу, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, слід надавати щорічну відпустку тривалістю 36 календарних днів. А в разі захворювання на туберкульоз унаслідок виконання службових обов’язків — 45 календарних днів.

Щорічна відпустка медичним працівникам більшої тривалості

Якщо працівник відповідно до Закону про відпустки має право на щорічну (основну та додаткову) відпустку більшої тривалості, він може скористатися своїм правом і одержати відпустку згідно з цим законом.

Наприклад, якщо лікар-фтизіатр, який систематично виконує рентгенодіагностичні дослідження у туберкульозному (протитуберкульозному) закладі, має право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 11 календарних днів (поз. 7 розд. ХVІІ «Охорона здоров’я, освіта та соціальна допомога» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, затвердженого постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290) і є інвалідом ІІ групи, то тривалість його щорічної відпустки становитиме:

  • 30 календарних днів щорічної основної відпустки (ст. 6 Закону про відпустки); та
  • 11 календарних днів щорічної даткової відпустки за особливий характер праці.

Тобто всього 41 календарний день.Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Oops!.. Але публікацію можуть бачити лише зареєстровані користувачіПриділіть лише 57 секунд реєстрації – і читатимете статті, актуальні запитання та відповіді на них


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль