Додаткова відпустка за минулі роки завідувачу господарства: чи можливо

47
У школі працює завідувач господарства. Ця посада передбачена у списку працівників, які мають право на додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю 7 календарних днів. Протягом трьох років завгоспу таку відпустку не надавали. Чи має він право одержати таку відпустку або ж компенсацію за неї?

Аби зрозуміти, чи можлива додаткова відпустка за минулі роки завідувачу господарством, звернімося до:

Як надається додаткова відпустка

Додаткова відпустка за ненормований робочий день належить до щорічних відпусток. Її надають на підставі статті 8 Закону про відпустки. Особливості надання такої відпустки визначено у Рекомендаціях щодо порядку надання працівникам з ненормованим робочим днем щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці, затверджених наказом Мінпраці від 10.10.1997 № 7.

Максимальна тривалість відпустки становить 7 календарних днів. Конкретну її тривалість встановлює колективний договір щодо кожного виду робіт, професій, посад або трудовий договір залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Додаткову відпустку за ненормований робочий день надають пропорційно часу, відпрацьованому на роботі, посаді, що дають право на цю відпустку.

Щорічні додаткові відпустки за бажанням працівника можуть надавати одночасно зі щорічною основною відпусткою або окремо від неї (ст. 10 Закону про відпустки).

(!) Загальна тривалість щорічних основної та додаткових відпусток не може перевищувати 59 календарних днів.

Чому за ненадання додаткової відпустки можуть притягнути до відповідальності

Щорічні основні та додаткові відпустки зазвичай працівникові надають з таким розрахунком, щоб він їх використав до закінчення робочого року. Згідно з частиною п’ятою статті 11 Закону про відпустки заборонено не надавати щорічні відпустки повної тривалості протягом двох років поспіль, а також не надавати їх протягом робочого року особам віком до 18 років та працівникам, які мають право на щорічні додаткові відпустки за роботу зі шкідливими та важкими умовами чи з особливим характером праці.

У частині другій статті 12 Закону про відпустки передбачено, що невикористану частину щорічної відпустки має бути надано працівнику, як правило, до кінця робочого року, але не пізніше 12 місяців після закінчення робочого року, за який надають відпустку.

Отже, ненадання працівникові щорічних відпусток у визначені законодавством терміни є грубим порушенням законодавства про працю, за що роботодавця в установленому порядку можуть притягнути до відповідальності.

Чи можлива щорічна додаткова відпустка за минулі роки

Щодо надання щорічної додаткової відпустки за минулі роки, то Міністерство праці та соціальної політики України в листі від 17.06.2011 № 190/13/116-11 роз’яснює: законодавство не передбачає терміну давності, після якого працівник втрачає право на щорічні відпустки, воно не містить заборони надавати щорічні відпустки у разі їх невикористання. Тож якщо працівник з певних причин не скористався своїм правом на таку відпустку за кілька попередніх років, як у нашому випадку — за 3 роки, то він має право їх використати. У разі ж звільнення йому  виплачують компенсацію за всі невикористані дні щорічних відпусток

Насамкінець зазначимо, що працівник може скористатися своїм правом і протягом року взяти відпустку на цю кількість днів повністю або частинами за умови, що основна безперервна її частина становитиме не менше ніж 14 календарних днів, а в разі звільнення — одержати компенсацію за кількість днів невикористаної відпустки.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль