Відпустка для догляду за дитиною: чи можна надати батьку, якщо мати — приватний підприємець

26
Мати 2-річної дитини — приватний підприємець, батько — працівник бюджетної установи. Чи має він право на відпустку для догляду за дитиною віком до трьох років?

Відпустка для догляду за дитиною батька можлива за певних умов. Розглянемо їх.

 Право на відпустку для догляду за дитиною матері-підприємця 

Право на відпустки мають громадяни України, які перебувають у трудових відносинах з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності, виду діяльності та галузевої належності, а також працюють за трудовим договором у фізичної особи (ст. 2 Закону про відпустки).

Жінка, яка працює на умовах трудового договору, по закінченню відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами за бажанням може отримати відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Таку відпустку мають право використати повністю або частинами також батько дитини, баба, дід чи інші родичі, які фактично доглядають за дитиною, або особа, яка усиновила чи взяла під опіку дитину (ст. 18 Закону України «Про відпустки» від 15.11.1996 № 504/96-ВР; далі — Закон про відпустки; ст. 179 Кодексу законів про працю України; КЗпП). Для цього їм потрібно надати довідку з місця роботи (служби, навчання) матері дитини. Довідка є підтвердженням, що мати вийшла на роботу до закінчення відпустки і що виплату їй допомоги по догляду за дитиною припинили (із зазначенням дати). 

Увага!

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку оформляє керівник установи відповідним наказом (розпорядженням).

 Отже, право інших осіб на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку походить від права матері на таку відпустку. Батько може отримати відпустку замість матері лише на підставі довідки з її місця роботи. Установа, в якій він працює, зберігає за ним посаду та заробітну плату (ст. 2 Закону про відпустки). 

Увага!

Відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не надають працівнику, якщо дитина перебуває на державному утриманні (крім прийомних дітей у прийомних сім’ях та вихованців у дитячих будинках сімейного типу).

 Дружина працівника є приватним підприємцем. Підприємництво — це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик господарська діяльність, якою займаються суб’єкти господарювання щоб досягти економічних і соціальних результатів (ст. 42 Господарського кодексу України).

Мати дитини як приватний підприємець не перебуває у трудових відносинах. Отже, вона не має права на будь-який вид відпусток, у тому числі й на відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Відповідно, не має такого права і батько дитини.

 Право на відпустку для догляду за дитиною батька

Бувають ситуації, коли дитина віком понад три роки потребує домашнього догляду. Тоді матері або іншим особам, які фактично доглядають за дитиною, в обов’язковому порядку надають відпустку без збереження заробітної плати.

Законодавство не обмежує права працівників на таку відпустку. Щоб її отримати, працівник повинен надати заяву та медичний висновок про потребу дитини в домашньому догляді. Тривалість відпустки зазначають у медичному висновку. Вона не повинна бути більш як до досягнення дитиною шестирічного віку (п. 3 ч. 1 ст. 25 Закону про відпустки).

Отже, батько дитини віком понад три роки, яка відповідно до медичного висновку потребує домашнього догляду, має право на відпустку. Її надають незалежно від того, ким працює мати дитини. Заробітну плату на період відпустки за батьком не зберігають.



Підписка на статті

Підпишіться на розсилку, аби не прогавити жодної важливої та цікавої статті. Це БЕЗПЛАТНО. З нашою допомогою працювати легше!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль