text
Головбух: Бюджет

Надбавки до зарплати для окремих категорій медпрацівників можуть повернути

 • 21 жовтня 2016
 • 414

МОЗ запропонувало Уряду скасувати постанову КМУ «Деякі питання оплати праці працівників закладів охорони здоров’я» від 25.03.2014 № 95, якою окремі категорії медичних працівників, що працюють у закладах екстреної медичної допомоги, протитуберкульозних закладах, а також первинної медичної допомоги, були позбавлені надбавок до зарплати.

Означеною постановою встановлено обмеження окремих виплат медичним працівникам, а саме зазначено, що лише за умови забезпечення у повному обсязі бюджетними коштами обов’язкових виплат із заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я проводять виплату:

медичним працівникам системи екстреної медичної допомоги — надбавки за особливий характер праці у розмірі до 20% посадового окладу (з підвищеннями), надбавки за особливі умови праці у розмірі до 20% посадового окладу (з підвищеннями), матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань;

працівникам протитуберкульозних закладів, які надають медичну допомогу хворим на туберкульоз, працюють із живими збудниками туберкульозу чи матеріалами, що їх містять, здійснюють догляд за хворими на туберкульоз та/або прибирання приміщень, у яких перебувають такі хворі, — допомоги на оздоровлення, щорічної матеріальної допомоги для вирішення соціально-побутових питань, надбавки за вислугу років;

лікарям загальної практики — сімейним лікарям, лікарям-педіатрам дільничним, лікарям-терапевтам дільничним, молодшим спеціалістам з медичною освітою, у т. ч. фельдшерам та акушерам, що працюють разом із зазначеними лікарями та обслуговують прикріплене до них населення в закладах охорони здоров’я, що надають первинну медичну допомогу — надбавок за обсяг та якість виконаної роботи.

«У 2014 р. Мінфін без погодження з МОЗ вирішив, що надбавки працівникам екстреної допомоги, фтизіатрам, які працюють в тубдиспансерах, та лікарям первинної ланки є необов’язковими. Але всі ми знаємо в яких важких умовах працюють ці люди, отримуючи копійчані зарплати. Ми хочемо поборотися за лікарів і домогтися від уряду скасування 95-ї постанови», — наголосив заступник Міністра охорони здоров’я України Павло Ковтонюк.

Як наполягають в МОЗ, скасування наказу не стане додатковим навантаженням для бюджету, аде підвищить мотивацію серед медиків та зніме соціальну напругу.

За інформацією прес-служби МОЗ України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль