text
Головбух: Бюджет

Коли розмір лікарняних для працівників із 8-річним страховим стажем потрібно зменшити

 • 24 жовтня 2016
 • 898

ФСС з ТВП роз’яснив нюанси оплати періоду тимчасової непрацездатності, зокрема, у разі непідтвердження страхового стажу протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку та обмеження розміру допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Працівники, які протягом 12 місяців перед настанням страхового випадку за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування (далі — Реєстр) мають страховий стаж менше 6 місяців, мають право на допомогу по тимчасовій непрацездатності на основі нарахованої зарплати, з якої сплачуються страхові внески, але в розрахунку на місяць не вище за розмір мінімальної зарплати, встановленої законом у місяці настання страхового випадку.

ФСС з ТВП нагадав, що страховий стаж обчислюють за даними персоніфікованого обліку відомостей про застрахованих осіб з Реєстру, а за періоди до його запровадження — у порядку та на умовах, передбачених законодавством, що діяло раніше.

Попри наявність у працівника страхового стажу понад 8 років, набутого до 01.01.2011, у разі його відмови надати установі інформацію про 6-місячний страховий стаж у 12-місячному періоді перед настанням страхового випадку з Реєстру, отриману від територіального органу Пенсійного фонду України, бюджетна установа має обмежити розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності розміром мінімальної зарплати.

Лише після надання працівником зазначеної інформації до бюджетної установи у останньої з’явиться підстава для незастосування обмеження та донарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності.

 

Лист ФСС з ТВП від 07.06.2016 № 5.2-32-924

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль