МОЗ планує запровадити медичне страхування в первинній ланці вже з наступного року

25 жовтня 2016 93
Восени у МОЗ анонсували запровадження медстрахування. І, як обіцяють високопосадовці, медичне страхування діятиме вже з наступного 2017 року.

Наразі в МОЗ, спираючись на попередній досвід, розробив практичний план інституційного створення страхової моделі в Україні. Для цього відводять лише три роки. В обмеженому обсязі така модель медстрахування почне діяти з наступного року.

Першими зміни почнуться в первинній ланці. Потім їх поширять на вторинну й третинну ланки. До кінця 2019-го на страхові засади планують перевести всю медицину.

Принцип збирання коштів у разі запровадження страхової медицини не змінюватиметься: спеціального фонду не створюватимуть, гроші, як і нині, акумулюватимуть у  держбюджеті. Планується використання коштів з бюджету на засадах роботи страхової системи, тобто на покриття страхових випадків. МОЗ має визначити обсяг медичних послуг, надання яких гарантуватимуть людям. Далі з медичними закладами або приватними лікарями будуть укладені контракти з надання медичної допомоги. А держава платитиме їм за надані послуги.

Як розповів заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, загалом повний гарантований обсяг медичних послуг буде визначено за три роки. В результаті буде отримана страхова модель медицини, у якій замість додаткових внесків — просто загальні податки, замість страхового фонду — бюджет, але ці кошти за страховим принципом покривають медичні послуги.

«Незалежно від того, що ввійде в гарантований обсяг медичної допомоги, первина ланка в ньому буде в будь-якому разі й її має забезпечувати держава на 100%, — зазначив Павло Ковтонюк.

Наразі МОЗ, за словами заступника міністра охорони здоров’я, вже розробив відповідний стандарт, за яким надаватимуться послуги, але щоб він був стовідсотково гарантований і реальний, його слід узгодити з тією сумою коштів, яку передбачив Уряд. За проектом, який підготував Мінфін, бюджет галузі становитиме 59,7 млрд. грн. Це приблизно 2,5% ВВП та 7,7% державного бюджету. Ще майже 17 мільярдів, за прогнозом, профінансує місцева влада зі своїх бюджетів.

На первинну ланку, планують виділити 21% коштів, що МОЗ спрямовує до регіонів, тобто приблизно 10 млрд. грн. Потім, як зазначив Павло Ковтонюк, МОЗ визначить тарифи, укладе контракти, й заробітна платня лікаря залежатиме від кількості його пацієнтів. Надавати послуги зможуть і державні, і приватні медичні установи, якщо вони погодяться працювати за визначеними тарифами.

Зрозуміло, що для запровадження реформи потрібні підтримка Уряду, Парламенту, а також зміни до бюджетного законодавства та деяких постанов КМУ. Адже слід законодавчо уможливити контрактні стосунки між пацієнтом і лікарем та принципову зміну оплати роботи лікаря. Однак дотепер жодних конкретних нормативних актів, які б регулювали анонсовані реформи, не затверджено.

За інформацією Урядового порталуВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль