text
Головбух: Бюджет

Послуги майданчиків, надані учасникам закупівель, оподатковують ПДВ на загальних підставах

 • 21 листопада 2016
 • 106

ДФС аргументувала оподаткування ПДВ послуг, що надаються оператором електронної системи закупівель в межах електронної системи закупівель.

Нагадаємо, що авторизований електронний майданчик – це авторизована Уповноваженим органом інформаційно-телекомунікаційна система, яка є частиною електронної системи закупівель. А оператором авторизованого електронного майданчика є юридична особа, зареєстрована в установленому законом порядку на території України, що має право на використання такого електронного майданчика.

Оператор надає користувачам послуги з реєстрації, автоматичного розміщення, отримання і передання інформації та документів під час проведення процедур закупівель.

За подання тендерної пропозиції та/або пропозиції учасника процедури закупівлі, що була розкрита електронною системою закупівель, оператор справляє плату з користувача (учасника тендерної пропозиції).

Водночас від оподаткування звільняються операції з постачання державних платних послуг фізичним або юридичним особам органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, обов'язковість отримання (надання) яких установлюється законодавством, включаючи плату за реєстрацію, видачу ліцензії, сертифікатів у вигляді зборів, державного мита тощо (пп. 197.1.18 197 Податкового кодексу України).

Оскільки участь учасників у тендері не є законодавчо встановленим обов’язком, а визначається учасником добровільно, операції з постачання оператором послуг в межах проведення процедур закупівель (тендерних процедур) не є операціями з постачання державних платних послуг та підлягають оподаткуванню ПДВ на загальних підставах.

Лист ДФС від 06.10.2016 № 21765/6/99-99-15-03-02-15

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль