text
Головбух: Бюджет

Як працювати працівникам установи під час карантину

 • 8 грудня 2016
 • 351

Мінсоцполітики розтлумачило керівникам установ, як ліпше організувати роботу працівників під оголошення карантину: чи можна відправити їх у відпустку, встановити гнучкий режим робочого часу, перевести на надомну роботу.

З приводу відпустки Мінсоцполітики роз’яснило

За Законом України «Про відпустки» від 15 листопада 1996 року № 504/96-ВР (далі Закон про відпустки) в обов'язковому порядку на період оголошення на відповідній території карантину надається відпустка без збереження заробітної плати.

Також батьки малолітніх дітей можуть:

 • оформити у медичному закладі листок непрацездатності, що оплачується у встановленому порядку, якщо дитина захворіла у період карантину;
 •  використати щорічну відпустку, а також додаткову соціальну відпустку, передбачену статтею 19 Закону про відпустки), якщо вони мають на них право;
 •  працювати на умовах неповного робочого часу відповідно до статті 56 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Для вагітної жінки або жінки, яка має дітей віком до 14 років або дитину інваліда, та осіб, які виховують малолітніх дітей без матері, встановити неповний робочий час на їх прохання обов’язок роботодавця, а от для інших категорій працівників неповний робочий час встановлюється за угодою між працівником і роботодавцем.

З приводу надомної праці Мінсоцполітики роз’яснило

Трудовим законодавством не заборонено укладати як при прийнятті на роботу, так і згодом трудові договори про роботу вдома з додержанням норм законодавства про працю.

Оплата праці надомників провадиться за відрядними розцінками за фактично виконані роботи або вироблену продукцію, що відповідає встановленим вимогам до її якості. За погодженням сторін надомнику можуть відшкодовуватись витрати, пов'язані з виконанням для підприємства роботи вдома (електроенергія, вода тощо).

Також слід зазначити, що оскільки надомники розподіляють робочий час на свій розсуд і оплата праці провадиться за фактично виконану роботу, табель обліку робочого часу на таких працівників не ведеться.

З приводу встановлення гнучкого режиму робочого часу Мінсоцполітики роз’яснило

Гнучкий режим робочого часу це така форма організації праці, за якою для деяких категорій працівників, для працівників окремих підприємств або їх структурних підрозділів встановлюється режим праці з саморегулюванням часу початку, закінчення та тривалості робочого часу впродовж робочого дня.

Встановлення гнучкого режиму робочого часу чи укладення трудового договору про роботу вдома на час карантину належить до компетенції роботодавця. Порядок і умови згаданих режимів роботи мають бути врегульовані в колективному чи трудовому договорі.

Лист Мінсоцполітики від 29.04.2016 № 245/13/116-16

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль