text
Головбух: Бюджет

МОЗ запровадить єдиний електронний реєстр листків непрацездатності

 • 13 грудня 2016
 • 257

МОЗ затвердило План здійснення заходів щодо запобігання корупції у Міністерстві охорони здоров'я України, яким передбачило впровадження Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності.

Щорічно заклади охорони здоров'я видають до 7 млн. листків непрацездатності, приблизно 20% з яких у ході перевірок фахівцями ФСС з ТВП визнають виданими або продовженими з істотними порушеннями.

Тож створення Єдиного електронного реєстру листків непрацездатності дасть змогу зекономити близько 2 млрд грн. коштів щорічно.

Як підкреслив голова комісії з реорганізації ФСС з ТВП Валерій Сітайло, на сьогодні листки непрацездатності видають заклади охорони здоров'я. І вони не зацікавлені в забезпеченні контролю за обліком, рухом, видачею та продовженням таких листків, адже виплату матеріального забезпечення  проводить Фонд.

«Введення на всій території України єдиного електронного реєстру дозволить не тільки забезпечити дієвий контроль за обліком і обгрунтованістю виданих та продовжених листків непрацездатності, а й допоможе здійснювати моніторинг захворюваності населення України та планувати заходи з профілактичного оздоровлення застрахованих осіб», —  підкреслив Валерій Сітайло.

Упровадження єдиного електронного реєстру дасть можливість повного контролю за видачею лікарняних з моменту звернення застрахованої особи до закладу охорони здоров'я. Також роботодавці зможуть оперативно отримувати інформацію про лікувальний заклад, що видав листок непрацездатності, час звернення застрахованої особи. Наявність реєстру дозволить уникнути тривалого перебування застрахованих осіб на лікарняному, у т. ч. в різних установах.  

Валерій Сітайло висловив надію, що єдиний електронний реєстр листків непрацездатності стане першим кроком для впровадження загальнообов'язкового державного медичного страхування.

За інформацією офіційного сайту ФСС з ТВП

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль