text
Головбух: Бюджет

Санкції за невиконання зобов'язань слід обумовити в договорі про закупівлю

 • 4 січня 2017
 • 212

Мінекономрозвитку рекомендує замовнику передбачати в проекті договору про закупівлю застосування господарських санкцій за невиконання або неналежне виконання зобов'язань.

Міністерство аргументує свою позицію положеннями Цивільного кодексу України (ЦК) та Господарського кодексу України (ГК).

Так, стаття 526 ЦК установлює, що зобов'язання слід виконувати належно, зокрема відповідно до умов договору. Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Водночас, статтею 218 ГК передбачено, що коли учасник господарських відносин не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення, він відповідатиме за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил провадження господарської діяльності.

Зокрема, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання понесе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних/невідворотних обставин за цих умов провадження господарської діяльності (звичайно, якщо інше не передбачено законом або договором). Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов'язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.

Отже, оскільки проект договору складає замовник самостійно під час розроблення тендерної документації, Мінекономрозвитку рекомендує:

 • ураховувати можливість застосування господарських санкцій за невиконання або неналежне виконання зобов'язань, керуючись при цьому принципами здійснення закупівель, зокрема такими як максимальна економія та ефективність, запобігання корупційним діям і зловживанням;
 • передбачати відповідні умови їх застосування у проекті договору про закупівлю.

Лист Мінекономрозвитку від 30.12.2016 № 3302-06/42560-06

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль