Мінсоцполітики роз’яснило, як нараховувати доплату до мінімальної зарплати

13 січня 2017 3478

Мінсоцполітики розставило головні акценти, які після внесення змін до законодавства про оплату праці слід врахувати під час нарахування доплати до мінімальної заробітної плати.

По-перше, при обчисленні розміру заробітної плати працівника для забезпечення її мінімального розміру не враховуються:

 • доплати за роботу в несприятливих умовах праці та підвищеного ризику для здоров’я, за роботу в нічний та надурочний час, роз’їзний характер робіт;
 • премії до святкових і ювілейних дат.

По-друге, доплати за роботу у шкідливих умовах праці виплачують понад розмір мінімальної заробітної плати (3 200 гривень).

По-третє, враховується до мінімальної заробітної плати підвищення посадових окладів працівників, передбачене умовами оплати праці, наприклад, за:

 • роботу в установах і організаціях, розташованих на території населених пунктів, яким надано статус гірських;
 • роботу в певних типах закладів;
 • роботу у шкідливих та важких умовах праці.

По-четверте, якщо працівник виконав місячну норму праці, а нарахована йому заробітна плата є нижчою від законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, йому слід провести доплату до її рівня і виплатити її одночасно із заробітною платою (щомісяця).

Якщо ж працівник не виконав місячну норму праці, перебував у відпустці, на лікарняному, працює неповний робочий час  тощо, то оплата його праці проводиться пропорційно виконаній нормі праці.

По-четверте, час простою не з вини працівника оплачується без проведення доплати до рівня мінімальної заробітної плати — за статтею 113 Кодексу законів про працю України не нижче двох третин тарифної ставки встановленого працівникові розряду (окладу).

По п’яте, за підсумованого обліку робочого часу з обліковим періодом місяць:

 • робота понад нормальну тривалість робочого часу за обліковий період оплачується як надурочна;
 • її оплату провадять понад розмір мінімальної заробітної плати.

Якщо робота при підсумованому обліку робочого часу виконується в межах встановленої працівнику тривалості робочого часу,  яка є меншою нормальної тривалості робочого часу, відповідно до графіку роботи, йому нараховується заробітна плата у розмірі не нижчому від мінімальної заробітної плати.

Для підприємств, на яких встановлено підсумований облік робочого часу,  з метою зменшення годин надурочної роботи та навантаження на фонд оплати праці Мінсоцполітики рекомендує застосовувати такі облікові періоди як півріччя, рік.

За інформацією офіційного сайту МінсоцполітикиВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль