text
Головбух: Бюджет

Що зміниться у загальнообов’язковому державному соціальному страхуванні у 2017 році

 • 16 січня 2017
 • 1178

Управління соціального страхування і пенсійного забезпечення апарату ФПУ акцентувало увагу на змінах у сфері соціального страхування 2017 року.

1. Змінився порядок розподілу ЄСВ

Змінено розподіл ЄСВ, зокрема, зменшено відрахування до фондів соціального страхування і збільшено до ПФУ. Тепер сума ЄСВ, що сплачується роботодавцем, розподіляється так:

 •  на випадок безробіття — 6,3596%;
 •  у зв’язку з тимчасовою втратою працездатності та соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання — 11,1204%;
 •  на пенсійне страхування  — 82,52%.

2. Пришвидчиться об’єднання фондів соціального страхування

До 31 січня мають бути:

 • створені робочі органи виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України та їх відділень і вжиті заходи з їх державної реєстрації в установленому законодавством порядку;
 • припинені фонди соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та від нещасних випадків (у т.ч. їхні підрозділи) шляхом приєднання їх до Фонду соціального страхування України (ФСС).

Тепер правління ФСС може ухвалювати рішення про звільнення та призначення директорів виконавчих дирекцій та їх заступників ФСС з ТВП та ФСС НВВПЗ.

Аби не допустити блокування роботи правління ФСС, передбачено, що рішення правління вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість присутніх на засіданні членів правління. Якщо правління ФСС не може розпочати свою роботу через неявку на засідання більшості складу від однієї із представницьких сторін, засідання правління переноситься на визначений присутніми членами правління строк. За повторної неявки правління правомочне ухвалити рішення за наявності на його засіданні більшості складу правління, і рішення ухвалюється в установленому порядку (такі рішення набувають чинності після погодження Мінсоцполітики).

3. Збільшено страхові виплати потерпілим на виробництві

З 1 січня 2017 року встановлюється новий розмір щомісячної страхової виплати потерпілим від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, у яких цей розмір менший за розмір мінімальної заробітної плати у перерахунку на 100% втрати працездатності, на рівні розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 грудня 2016 року, з урахуванням ступеня втрати працездатності.

Тобто, у потерпілих, які мають 100% втрати працездатності, розмір щомісячної страхової виплати не може бути меншим за мінімальний розмір зарплати на 01.12.2016 —  1600 грн.  У потерпілих, у яких ступінь втрати працездатності становить менше 100%, мінімальний розмір страхової виплати визначатиметься з урахуванням мінімальної зарплати (1600 грн.) пропорційно ступеню втрати працездатності.  

Крім того, відновлюється перерахунок сум щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві, який щорічно здійснюватимуть з 1 березня відповідно до темпів зростання середньої заробітної плати в країні у попередньому календарному році. Після визначення Держстатом показників темпів зростання середньої номінальної заробітної плати в Україні у 2016 році буде ухвалено рішення про перерахунок щомісячних страхових з 1 березня 2017 року.

4. Про мінімальний розмір допомоги по безробіттю

Застрахованим особам, визнаним в установленому порядку безробітними, страховий стаж яких протягом 12 місяців, що передували реєстрації особи як безробітної, становить не менше ніж шість місяців, розмір допомоги по безробіттю визначається у відсотках до їх середньої заробітної плати (доходу) та тривалості страхового стажу, але не може бути меншим ніж мінімальний розмір допомоги по безробіттю, встановлений правлінням Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

Із 1 грудня 2016 року за рішенням правління цього Фонду встановлено мінімальний розмір допомоги по безробіттю для застрахованих осіб у фіксованому розмірі 1160 грн. Для незастрахованих осіб мінімальний розмір допомоги по безробіттю залишається на раніше встановленому рівні —  544 грн.

За наполяганням профспілки члени правління цього Фонду погодились розглянути питання про можливість підвищення мінімального розміру допомоги по безробіттю у І кварталі 2017 року. 

За інформацією офіційного сайту Федерації профспілок України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль