У МОЗ розповіли, як ліквідувати «зрівнялівку» зарплат медичних працівників

3 березня 2017 151

Як наполягають в МОЗ,  вирішити «зрівнялівку» зарплат медичних працівників та молодшого медичного персоналу, що виникла наразі в галузі, за обмежених можливостей державного бюджету допоможе переведення медзакладів у статус комунальних некомерційних підприємств.

Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк за підсумками засідання Міжвідомчої робочої група з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати.

За словами заступника міністра охорони здоров’я Павла Ковтонюка, галузь охорони здоров’я України стабільно утримує негативний рейтинг за рівнем середньомісячної заробітної плати працівників серед галузей економіки. Так, у 2016 році середня зарплата медиків становила 3368 грн. (натомість в промисловості — 5910 грн., в освіті – 3787 грн., у сфері культури – 3732 грн.).

Із 1 січня 2017 року посадові оклади працівників, зокрема в галузі охорони здоров’я, зросли в середньому на 40%. Утім, після зміни правил оплати праці і проведення доплати до рівня мінімальної зарплати буває так, що некваліфіковані працівники (прибиральниці, сторожі, двірники) та кваліфікований персонал (лікарі, медичні сестри, фельдшери, юрисконсульти, економісти, бухгалтери) отримують практично однакову зарплату.

Тож у МОЗ запропонували кілька шляхів виходу з ситуації.

Перший — забезпечення диференціації за допомогою надбавок, що можуть фінансуватися як з дербюджету, так і з місцевого бюджету. Уряд закликає місцеву владу за допомогою місцевих надбавок допомагати головним лікарям диференціювати зарплати. 

Другий — використання можливостей для автономії в плануванні штату працівників закладу, плануванні фонду оплати праці.  

Третій —  автономний статус медичного закладу комунального некомерційного підприємства. Якщо заклад перебуває в такому статусі, він має всі можливості для встановлення власної сітки заробітних плат, а отже, забезпечувати їх диференціацію.

Тож МОЗ радить громадам ухвалювати рішення на місцевому рівні щодо перетворення медзакладів в комунальні некомерційні підприємства та підтримує прискорення процесу їх автономізації.

За інформацією сайту Міністерства охорони здоров'я УкраїниВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль