text
Головбух: Бюджет

У МОЗ розповіли про переваги закупівель ліків через міжнародні компанії

 • 14 березня 2017
 • 71

Вже два роки, як міжнародні організації отримали право на проведення державних закупівель окремих препаратів. І, як переконують в МОЗ, через залучення міжнародників до закупівель вдається на практиці придбавати ліки без корупційних схем, а отже, зекономити бюджетні кошти.

Оскільки наразі міжнародні закупівлі викликали чимало обговорень, а подекуди і звинувачень, у МОЗ вирішили навести беззаперечні факти щодо ефективності  міжнародних закупівель ліків.

На твердження, що закупівлю ліків віддали невідомо кому, МОЗ наводить такі аргументи.

Організації, які проводять закупівлі, відомі і мають значний досвід роботи в цій галузі. МОЗ співпрацює тільки з законодавчо визначеними та знаними у світі організаціями. Це ЮНІСЕФ, Програма розвитку ООН та компанія Crown Agents.

ЮНІСЕФ, наприклад, працює у всіх куточках світу, забезпечуючи препаратами дітей з країн Західної Європи, США, Австралії, Африки та Азії. ПРООН діє у 170 країнах, допомагаючи у їхньому глобальному та національному розвитку. Crown Agents працює у понад 100 країнах та має 185 років досвіду в міжнародних закупівлях.

Твердження, що ліки з міжнародних закупівель менш якісні, на глибоке переконання МОЗ, не відповідає дійсності.

Всі ліки, придбані міжнародними організаціями для України, кваліфіковані Всесвітньою організацією охорони здоров’я. А значить, їхня якість уже доведена. До того ж «дешевші» в цьому випадку не означає «менш якісні». Міжнародні закупівлі посприяли участі у тендерах закордонних компаній, які пропонують конкурентні ціни.

Тож МОЗ має можливість отримувати якісні препарати без переплат. Більше того, усунуто корупційну складову з процесу закупівель. Тепер виділені з бюджету кошти повністю йдуть на закупівлі ліків, а не осідають у кишенях корупціонерів.

Спростовуючи твердження, що через міжнародні закупівлі страждає український фармвиробник, МОЗ говорить так.

Міжнародні закупівлі мотивують вітчизняного виробника виготовляти продукцію, що відповідає світовому рівню якості і цін. Міжнародні організації закуповують препарати у того виробника, який пропонує найкращу ціну за конкретний препарат. Має значення лише ціна та якість препарату, а не країна походження виробника. Це відповідає конкурентному законодавству і забезпечує ефективне використання коштів платників податків, виділених на закупівлю ліків.

На твердження, що міжнародні організації заробляють на закупівлях ліків великі гроші, МОЗ наводить такі цифри.

Міжнародні партнери отримують лише кошти на свою роботу – це 5% від усієї вартості закупівлі. За ці гроші міжнародний партнер організовує тендер і знаходить для України найкращу пропозицію по ціні. Так, 5% від всієї суми – це немалі кошти, але така оплата роботи міжнародної організації економить українському бюджету значно більшу суму – сотні тисяч доларів. Тому ця виплата виправдана.

Твердження, що міжнародні закупівлі непрозорі — МОЗ приховує договори, у Міністерстві категорично заперечують.

Ні, МОЗ не приховує договори з міжнародними організаціями. Згідно з ухваленим законом, який регулює здійснення державних закупівель лікарських засобів із залученням міжнародних закупівельних організацій, МОЗ має працювати «відповідно до внутрішніх правил і процедур таких організацій». А їхні внутрішні правила передбачають, що такі договори є робочими документами і не можуть бути оприлюднені.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль