text
Головбух: Бюджет

Показники в податкових накладних мають відповідати показникам первинних документів

 • 17 березня 2017
 • 86

Фахівці ДФС наголошують, що показники податкової накладної (номенклатура товарів/послуг продавця, одиниця виміру товару/послуги, кількість, ціна постачання одиниці товару/послуги без урахування ПДВ) повинні бути аналогічними тим, що зазначені в первинних документах в частині, що оплачена контрагентом-покупцем.

Підставою для такого висновку стала норма пункту 44.1 Податкового кодексу України (ПК), що зобов’язує платників податків для цілей оподаткування вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим пункту 44.1 ПК.

Тож коли у податковій накладній немає бодай одного показника, який є обов'язковим реквізитом податкової накладної, це вважається порушенням порядку заповнення податкової накладної. Як і невідповідність показників, зазначених у податковій накладній, умовам поставки (ціна, вартість, номенклатура, кількість товару, тощо), встановленим договором.

Якщо в первинному документі, наприклад рахунку за централізоване водопостачання та водовідведення, одиниця виміру товарів/послуг зазначена як «м3», то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної зазначають «м3», а в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» — відповідне чисельне значення частки натуральних одиниць, яка відповідає частині, оплаченій контрагентом-покупцем.

Якщо ж в первинному документі зазначена «послуга», в то в графі 4 «Одиниця виміру товару/послуги» податкової накладної зазначають «послуга», в графі 6 «Кількість (об’єм, обсяг)» — значення «1» або відповідну частку наданої (оплаченої) послуги у вигляді десяткового дробу.

За інформацією ДФС у Дніпропетровській області

Докладно про останні зміни в формі податкової накладної читайте тут:

Нова форма податкової накладної: ознайомлюємося зі змінами

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль