text
Головбух: Бюджет

Доплата вчителям до мінімальної зарплати — роз’яснення профспілки

 • 19 квітня 2017
 • 46

У профспілці освітян роз'яснили, як встановлювати доплату до розміру мінімальної заробітної плати педпрацівникам.

Доплата до рівня мінімальної заробітної плати встановлюється працівникам, зокрема й педагогічним, за виконану норму робочого часу за відповідною посадою, якщо нарахована їм заробітна плата з урахуванням доплат, надбавок, винагород, премій (за виключення тих, доплат та премій, що зазначені у статті 31 Закону України «Про оплату праці» від 24.03.1995 № 108/95-ВР; далі Закон про оплату праці) менша за 3200 грн.

Як встановлювати таку доплату вчителям, викладачам, вихователям, керівникам гуртків та іншим педагогічним працівникам за виконання ними додатково роботи понад норму робочого часу, встановлену за відповідною посадою, у т. ч. за роботу на умовах заміщення тимчасово відсутніх інших педагогічних працівників, за яку ці працівники отримують заробітну плату за фактично витрачений робочий час?

Доплата до мінімальної заробітної плати у такому разі провадиться як за виконану норму робочого часу, так і за робочий час у обсязі менше норми пропорційно до норми праці.

Якщо працівники навчальних закладів виконують викладацьку роботу відповідно до пункту 91 Інструкції про порядок обчислення заробітної плати працівників освіти, затвердженої наказом Міносвіти від 15.04.1993 № 102 (далі — Інструкція № 102), доплату до мінімальної заробітної плати їм проводять пропорційно виконаній нормі праці за кожною з посад. Адже за статтею 31 Закону про оплату праці при укладенні трудового договору про роботу на умовах неповного робочого часу та невиконанні працівником у повному обсязі місячної норми праці мінімальна заробітна плата виплачується пропорційно до виконаної норми праці.

На цій же підставі має провадитися доплата до мінімальної заробітної плати тим працівникам, працю яких оплачують з погодинного розрахунку відповідно до пункту 73 Інструкції № 102.

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль