text
Головбух: Бюджет

Уряд пропонує скасувати пільгові пенсії для вчителів і лікарів

 • 18 травня 2017
 • 966

Учора, 17 травня, на засіданні Уряду 17 Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман  презентував законодавчі зміни, які пропонує запровадити у рамках пенсійної реформи з 1 жовтня 2017 року.

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман наголосив, що запропоновані Урядом зміни — це системна робота, яка змінює механізми, що існували раніше, та закладає нові фінансові й соціальні основи відносин між державою та громадянами.

У ході засідання Уряд схвалив проект запропонованих змін і направив його для подальшого розглядудо Національної Ради Реформ. Далі проект направлять у Парламент для обговорення та ухвалення.

Що пропонує Уряд змінити в пенсійному забезпеченні громадян

По-перше, єдині правила визначення розмірів пенсійних виплат. Йдеться про запровадження нової формули нарахування пенсій за єдиним підходом для «старих» і «нових» пенсіонерів із використанням показника середньої заробітної плати на рівні 3764,40 грн (раніше — залежно від року призначенні пенсії брали від 1197,91 грн до 3764,40 грн).

По-друге, встановлення вимог до тривалості страхового стажу та мінімального розміру страхового внеску. Мінімальний страховий стаж планують підвищити до 25 років. А ось підвищення пенсійного віку не буде. «Пенсійний вік залишається на рівні 60 років для людей, які мають страховий стаж 25 років», — зазначив Глава Уряду.

По-третє, запроваджується гнучкий коридор пенсійного віку та можливість компенсації відсутнього страхового стажу. Громадяни, яким не вистачає років стажу, щоб задовольнити вимогу стосовно мінімального стажу, матимуть можливість сплатити внески за роки, яких не вистачає (не більше 5 років).

По-четверте, особливі умови виходу на пенсію скасують. Їх залишать лише для військовослужбовців.

Передбачено замінити механізм відшкодування пенсій за віком на пільгових умовах на сплату роботодавцем підвищеної ставки ЄСВ розміром 15 та 7% за працівників, зайнятих на роботах, передбачених списками №1 та №2, що будуть розширені, та запровадження з 1 січня 2019 року через Накопичувальний пенсійний фонд накопичувальних професійних пенсійних програм для окремих категорій осіб віком молодше 35 років.

Із 1 січня 2018 року скасовується право на призначення пенсій за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров`я, соціального захисту та інших.

По-п’яте, скасовується обмеження розміру пенсій працюючим пенсіонерам (85% від розміру пенсії, але не менш 150% прожиткового мінімуму для осіб, які втратили непрацездатність).

По-шосте, передбачено автоматичну норму щодо щорічної індексації (перерахунку) пенсій для захисту від інфляції: із урахуванням фінансових можливостей солідарної системи, але не менш ніж на 50% росту середньомісячних зарплат за три роки та на 50% індексу споживчих цін. 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль