Чи можуть штрафувати посадовці місцевого самоврядування за порушення у сфері праці

24 травня 2017 75

У Мінсоцполітики нагадали про повноваження органів місцевого самоврядування проводити перевірки дотримання законодавства про працю в установах, організаціях та накладати штраф у разі виявлення порушень.

Із 1 січня 2017 року органи місцевого самоврядування наділені повноваженнями з проведення контролю у сфері зайнятості та оплати праці.

Накладення штрафів органами місцевого самоврядування регламентує пункт 2 частини третьої статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР.

Нагадаємо, що штрафи на посадових осіб установ і організацій у розмірі від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян накладають за:

  • порушення встановлених термінів виплати заробітної плати;
  • виплату її не в повному обсязі;
  • порушення терміну проведення атестації робочих місць за умовами праці та порядку її проведення;
  • інші порушення вимог законодавства про працю.

За повторне протягом року вчинення такого порушення, за яке особу вже було піддано адміністративному стягненню, або ті самі діяння, вчинені щодо неповнолітнього, вагітної жінки, одинокого батька, матері або особи, яка їх замінює і виховує дитину віком до 14 років або дитину з інвалідністю, — передбачено штраф від 100 до 300 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (ч.1-4 ст. 41 Кодексу України про адміністративні правопорушення; КУпАП).

Згідно з пунктом 2 частини першої статті 255 КУпАП на посадових осіб, уповноважених виконавчими комітетами сільських, селищних, міських рад на складання протоколів про адміністративні правопорушення, поширюються норми частин першої — четвертої статті 41 КУпАП.

Механізм реалізації виконавчими органами міських рад, міст обласного значення та об'єднаних територіальних громад повноважень щодо державного контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення, а також накладення штрафів у разі виявлення його порушень встановлюватиме постанова КМУ «Деякі питання реалізації статті 259 Кодексу законів про працю України та статті 34 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Наразі цей нормативний акт розроблений Мінсоцполітики і перебуває на розгляді Уряду.

Лист Мінсоцполітики від 26.04.2017 № 8830/0/2-17/28Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Коте теж здивований, але…


він знає, що зареєструється і скачає файли.
57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощоУ мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль