text
Головбух: Бюджет

Як диференціювати оплату працівників, які виконують однакову роботу

 • 26 червня 2017
 • 209

У Мінсоцполітики роз’яснили, як диференціювати рівень оплати працівників, які виконують однакову роботу, дотримуючись законодавства.

Залежно від складності робіт, організаційно-правового рівня посади, від функцій, які виконує підрозділ, в якому працює той чи інший працівник, та інших умов праці в колективному договорі або іншому локальному документі установи встановлюють міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення розмірів тарифних ставок (посадових окладів).

Такі міжкваліфікаційні (міжпосадові) співвідношення можна встановлювати у певному діапазоні (так звана вилка) ставок (окладів).

При застосуванні діапазонів («вилок») окладів проводиться атестація працівника і за результатами атестації встановлюють оклад в межах діапазону за посадою, на якій працівник працює.

Схеми посадових окладів це повний перелік найменувань посад, необхідних для нормального функціонування установи, з кожної із яких визначено розміри посадових окладів.

У схемах передбачено два розміри посадових окладів мінімальний і максимальний. Така вилка посадових окладів дає змогу провести диференціацію рівня оплати працівників, які виконують однакову роботу з різними результатами, сприяє підвищенню їх кваліфікації, відповідальному ставленню до своїх обов'язків.

Фактичний оклад конкретного спеціаліста встановлюється (в межах вилки) з урахуванням ситуації на ринку праці, особистих якостей і заслуг працівника, його завантаженості і напруженості праці та не є порушенням трудового законодавства.

Лист Мінсоцполітики від 23.11.2016 № 1587/13/8416

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль