text
Головбух: Бюджет

Як коригувати зарплату педагогічних працівників для розрахунку відпускних

 • 3 липня 2017
 • 62

У МОН уточнили нюанси обчислення заробітної плати та коригування виплат для оплати за час відпустки педагогічних працівників та викладачів ПТНЗ.

У Міністерстві наполягають, що заробітну плату педагогічним працівникам для оплати за час відпустки потрібно визначати з урахуванням абзацу першого пункту 10 Порядку обчислення середньої заробітної плати, затвердженого постановою КМУ від 08.02.1995 № 100. Тобто відкоригувавши виплати, які враховуються при обчисленні середньої заробітної плати, на коефіцієнт підвищення посадового окладу (ставки заробітної плати).

Коефіцієнт підвищення розраховують діленням нового розміру посадового окладу (ставки заробітної плати), який встановлено після підвищення на два тарифні розряди, на розмір посадового окладу (ставку заробітної плати) до такого підвищення.

Для викладачів ПТНЗ, які мають навантаження з предметів згідно з Державним стандартом базової і повної загальної середньої освіти (затвердженим постановою КМУ від 23.11.2011 № 1392) і одночасно зі спеціальних предметів, а оплата їхньої праці здійснюється за кошти освітньої субвенції та за кошти місцевих бюджетів за різними посадовими окладами (ставками заробітної плати), зарплату за час їхньої відпустки обчислюють окремо:

 • за години з предметів за стандартом базової і повної загальної середньої освіти — з урахуванням коефіцієнта підвищення ставки заробітної плати на два тарифні розряди за рахунок коштів освітньої субвенції;
 • за години зі спеціальних предметів — з урахуванням коефіцієнта підвищення розміру ставки заробітної плати з 1 січня 2017 року (у зв'язку зі зміною розміру I тарифного розряду) за рахунок коштів місцевих бюджетів.

Для педагогічних працівників навчальних закладів, оплата праці яких здійснюється за рахунок місцевих бюджетів, і за рішенням органів місцевого самоврядування посадові оклади (ставки заробітної плати) яких підвищено на 2 тарифних розряди до 1 вересня 2017 року, зарплату для оплати часу щорічної відпустки також обчислюють з урахуванням коефіцієнта, визначеного з підвищених розмірів посадових окладів (ставок заробітної плати).

Лист МОН та Профспілки працівників освіти і науки України від 16.06.2017 № 1/9-336, № 02-5/321

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль