Що робити, коли посади, внесеної до штатного розпису, немає в Класифікаторі професій

4 липня 2017 49

Фахівці Держпраці розповіли, як бути роботодавцю,  коли Класифікатор професій не містить посади, яку внесено до штатного розпису і на яку приймають на роботу працівника.

Класифікатор професій  національний класифікатор України, призначений для застосування під час запису про роботу у трудові книжки працівників. Він по суті не є нормативно-правовим актом, не зареєстрований у Мін’юсті, отже, не встановлює правових норм.

Зміна або скасування класифікатора професій не може тягнути і не тягне за собою зміни чи припинення трудового договору або жодних юридичних наслідків для сторін трудового договору.

Жоден акт законодавства не зобов’язує працівників та роботодавців обирати для реалізації права на працю виключно роботу з переліку, що є у Класифікаторі професій.

Натомість законодавством чітко сформульовано порядок укладення трудового договору. Відповідно до частини третьої статті 24 Кодексу законів про працю України укладення трудового договору оформлюють наказом чи розпорядженням роботодавця про зарахування працівника на роботу. Усі записи у трудовій книжці (у т. ч. і записи про прийняття на роботу) вносяться власником або уповноваженим ним органом після видання наказу (розпорядження), і повинні точно відповідати його тексту (п. 2.4 Iнструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінюсту, Мінпраці, Мінсоцзахисту від 29.07.1993 № 58).

Отже, зміст вільної угоди між працівником і роботодавцем (трудового договору) під час її укладення має бути відтворений спочатку в наказі або розпорядженні про зарахування на роботу, а потім у суворій відповідності до нього перенесений до трудової книжки.

Тож на думку фахівців Держпраці, якщо в наказі про прийняття на роботу відповідно до укладеного трудового договору зазначено посаду, яка є в штатному розписі, проте якої немає у Класифікаторі професій, цю назву слід  записати відповідно до наказу і внести до трудової книжки та особової картки запис про прийняття на роботу.

Управління Держпраці в Рівненській областіВаша персональна добірка.

  Підписка на новини

  Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

  Освітні заходи

  Освітні заходи

  Отримайте нові знання

  Взяти участь

  Інтернет-магазин

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

  Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

  Живе спілкування з редакцією
  © Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
  Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

  Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

  Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

  Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009

  
  • Ми в соцмережах
  Коте теж здивований, але…


  він знає, що зареєструється і скачає файли.
  57 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 57 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль