text
Головбух: Бюджет

Як відображати компенсацію середнього заробітку мобілізованим в формі № 1 ДФ

 • 12 липня 2017
 • 14

ДФС роз’яснила, як у разі повернення установі коштів з державного бюджету у межах компенсації середнього заробітку мобілізованих працівників провести перерахунок і відобразити суми у формі № 1ДФ.

Так, у разі повернення коштів з державного бюджету у межах компенсації середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період, податковий агент має право провести перерахунок відповідних сум та відобразити їх у формі № 1ДФ у кварталі отримання цих коштів.

Доходи у вигляді середньої заробітної плати, нарахованої та виплаченої роботодавцем таким працівникам зазначають у формі № 1-ДФ за ознакою доходу «101». Компенсаційні виплати, які виплачуються роботодавцем таким працівникам за рахунок коштів державного бюджету у межах середнього заробітку відображають за ознакою «128».

У кварталі отримання коштів слід сторнувати за ознакою «101» суми нарахованої (виплаченої) середньої заробітної плати та суми утриманого податку, що були відображені у податковому розрахунку за відповідний квартал 2014 року, і зазначити їх у формі № 1ДФ за звітний податковий період зі знаком мінус.

За ознакою «128» у формі № 1ДФ відображають суми нарахованого (виплаченого) доходу у вигляді компенсаційних виплат без нарахування та утримання ПДФО. А в розділі II форми № 1ДФ — загальну суму утриманого військового збору з урахуванням сум, які підлягають поверненню.

Окрім цього, у разі отримання таких компенсаційних виплат з бюджету роботодавець має право провести коригування ЄСВ на суми середнього заробітку працівника, призваного на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Роботодавець має право здійснити коригування ЄСВ таким працівникам за відповідний період до 01.01.2016, застосовуючи ставки ЄСВ, які діяли на момент нарахування середнього заробітку — адже до 01.01.2016 законодавством передбачено звільнення від нарахування та утримання ЄСВ з виплат, що компенсуються з бюджету в межах середнього заробітку працівників, призваних на військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період.

Індивідуальна податкова консультація ДФС від 21.06.2017 № 748/6/99-99-13-02-03-15/ІПК

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль