text
Головбух: Бюджет

Мінфін і ДФС пояснили, чому відбувається призупинення реєстрації податкових накладних

 • 20 липня 2017
 • 59

Мінфін і ДФС оприлюднили спільне роз’яснення особливостей роботи Системи призупинення реєстрації ризикових податкових накладних і закликали платників не панікувати.

Система призупинення реєстрації ризикових податкових накладних (далі — Система) повноцінно запущена 1 липня після тестового періоду. З різних причин виникають технічні проблеми. Мінфін та ДФС зараз працюють над якнайшвидшим вирішенням проблем при реєстрації накладних.

Критерії Системи не дозволяють реєструвати накладні з ознаками фіктивності. Водночас за критеріями ризику справді призупинена реєстрація певних податкових накладних. Для вирішення цієї проблеми був також закладений алгоритм. Зокрема, подача додаткової інформації у вигляді технологічної карти платника знімає раз і назавжди потенційні проблеми платників реального сектору.

Щодо озвучених пропозицій про скасування системи і призупиненню процесу блокування реєстрації податкових накладних.

Важливо зазначити, що Система є принциповою умовою процесу автоматичного відшкодування ПДВ. Відкату назад не буде. Ця система попереджає махінації та не допускає значні втрати для бюджету.

Проти цієї системи зараз виступають три категорії людей:

1) ті, хто роблять махінації з ПДВ і тепер відчувають ризик втрати можливості робити схеми;

2) ті, хто хоче заробити політичну репутацію та підняти паніку;

3) бізнес з реального сектору економіки, який зіткнувся з технічними проблемами і справедливо висловлює невдоволення цим.

Саме з третьою категорією людей Мінфін і ДФС  планує побудувати взаємовигідну співпрацю, і саме для цього зараз оперативно вирішуємо існуючі проблеми.

Що важливо знати про роботу системи?

1. Ті, хто зараз штучно сіють паніку та поширюють повідомлення про неймовірно високу кількість призупинених накладних, намагаються підірвати роботу автоматичного реєстру відшкодування ПДВ.

2. Наразі, фактично призупинена реєстрація лише 1,2% всіх поданих станом на 19 липня податкових накладних. Це значно кращий результат, ніж той, що прогнозувався згідно з результатами тестового режиму роботи системи. Більше того, є випадки масового завантаження незначних за сумами податкових накладних одним платником. Наприклад, один платник вже сформував 4 000 накладних, сума кожної з яких була не більше 1000 грн. Таким чином, по-перше, намагаються перевантажити систему, по-друге, спробувати обійти систему, щоб зареєструвати накладну з ознаками фіктивності. Але система спрацьовує і такі накладні блокує. Зараз таких випадків масового вкидання майже порожніх накладних багато, але з часом буде ставати менше, тому що буде зрозуміло, що в цьому немає сенсу — система все одно спрацьовує та не дозволяє зареєструвати накладну з ознаками фіктивності.

3. Система не буде статичною: критерії, за якими спрацьовує система призупинення, змінюватимуть у процесі роботи, аби кількість призупинених накладних платників реального сектору економіки стабільно знижувалась. Мінфін та ДФС приймають і враховують зворотній зв’язок сумлінних платників, і працюють для того, аби процес реєстрації ставав швидшим та прозорішим. А також — вони обіцяють реагувати на нові методи махінацій оперативними змінами алгоритмів.

4. Закладений в систему алгоритм виконує поставлене завдання та зупиняє реєстрацію потенційно «схемних» податкових накладних, які складають левову частку усіх зупинених податкових накладних.

5. Платникам, реєстрацію податкових накладних яких було призупинено, достатньо одноразово подати до Комісії ДФС технічну картку, та реєстрації по цій операції у майбутньому більше не призупинятимуться. Станом на 19 липня Комісія розглянула картки по 52% платників, що їх подали, з них по 33% платників прийнято рішення щодо реєстрації податкових накладних.

6. Зараз оперативно вирішуються певні складнощі з поданням документів, викликані недостатньо задовільною роботою Кабінета платника податків та нещодавньою кібер-атакою на IT системи ДФС. Зокрема, ДФС продовжує посилювати свої системи та удосконалює роботу Кабінету. Задля пришвидшення процесу платники податків можуть формувати ти подавати документи через будь-який зручний для них сервіс.

7. Зараз ДФС напрацьовує рішення для великих платників податків, які стикаються з проблемами при поданні документів через Кабінет платника податків. ДФС залучає всі можливі додаткові ресурси для вирішення технічних проблем. Мінфін, в свою чергу, оперативно затверджує необхідні зміни до нормативних документів.

8. Майже половина з числа призупинених податкових накладних припадає на Київську, Харківську та Дніпропетровську області. У багатьох регіонах майже відсутнє блокування реєстрації накладних.

За інформацією сайту Мінфіну

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль