text
Головбух: Бюджет

Жінка працює під час декретної відпустки: виплачувати заробіток чи лікарняні

 • 25 липня 2017
 • 26

Працівниці, яка незважаючи на виданий листок непрацездатності по вагітності та пологах продовжує працювати або завчасно приступає до роботи, за дні роботи буде виплачена лише заробітна плата. Бо законодавство не передбачає одночасної виплати заробітної плати і допомоги по вагітності та пологах.

Листок непрацездатності у зв’язку з вагітністю і пологами видають працівниці за місцем спостереження з 30 тижнів вагітності одночасно на 126 календарних днів, а саме 70 календарних днів до передбачуваного дня пологів і 56 — після (пп. 6.1 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11. 2001 № 455).

Із дня, зазначеного у листку непрацездатності, який видано у зв’язку з вагітністю та пологами, працівниця перебуває у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами і саме з цього дня у неї виникає право на одержання допомоги по вагітності та пологах.

Тобто працівниця сама може вирішити, йти у відпустку у зв’язку з вагітністю та пологами чи продовжувати працювати ще деякий час після надання, або ж потім — перервати відпустку та приступити до роботи раніше дати, вказаної у листку непрацездатності.

Таку позиція висловлювали Мінсоцполітики в листах від 17.09.2015 № 529/18/99-15 та від 23.05.200 № 273/020/99-08, ФСС з ТВП від 09.11.2011 № 3361-07.

Слід пам’ятати: якщо працівниця за власним бажанням продовжує працювати або завчасно приступає до роботи, коштом ФСС їй профінансують лише дні фактичної декретної відпустки, а за період, коли вона працювала, потрібно виплачувати заробітну плату. Так буде дотримане законодавство, яке не передбачає одночасної виплати заробітної плати і допомоги по вагітності та пологах.

За інформацією сайту Профспілки працівників освіти і науки України

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль