text
Головбух: Бюджет

Чи проводити витрати за соціальними програмами, коли місцеві бюджети не мають коштів

 • 9 серпня 2017
 • 14

У Мінфіні роз’яснили, як з місцевих бюджетів фінансувати видатки на надання пільг окремим категоріям громадян, якщо фінансові ресурси державного і місцевого бюджетів обмежені.

 

Із 1 січня 2017 року видатки на надання пільг з послуг зв'язку, інших передбачених законодавством пільг та компенсацію за пільговий проїзд окремих категорій громадян включено до видатків місцевих бюджетів, що визначені статтею 91 Бюджетного кодексу України (БК) і можуть проводитися з усіх місцевих бюджетів.

На вимогу бюджетного законодавства норми і положення окремих законів України застосовуються у порядку та розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України, виходячи з наявних фінансових ресурсів державного і місцевого бюджетів.

Дія цієї норми поширюється також на соціальні норми і нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та встановлює субсидії, розміри допомоги, компенсації тощо.

Такі програми належать до державних програм соціального захисту населення і є державною гарантією. Тому в їх наданні одержувачу, який має на них право, не може бути відмовлено.

У цьому випадку проводиться відшкодування витрат за фактично спожиті послуги (нараховані соціальні виплати) у межах установлених норм (розмірів).

Тож бюджетні зобов'язання щодо виплати субсидій, допомоги, пільг з оплати спожитих житлово-комунальних послуг та послуг зв'язку (в частині абонентної плати за користування квартирним телефоном), компенсацій громадянам з бюджету, на що згідно із законами України мають право відповідні категорії громадян, Казначейство обліковує незалежно від визначених на цю мету бюджетних призначень (ч. 6 ст. 48 БК).

Отже, Мінфін наполягає, що витрати на надання пільг окремим категоріям громадян фінансуються у межах встановлених соціальних норм (нормативів) незалежно від обсягів коштів, передбачених у державному або місцевих бюджетах на відповідний рік.

 

Лист Мінфіну від 16.06.2017 № 09010-20-10/16034

 

Підписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль