Атестація робочого місця водія для додаткової відпустки за шкідливі умови праці

21 серпня 2017 63

У Держпраці розповіли, чи проводити атестацію робочого місця водія автомобіля для надання додаткової відпустки за шкідливі умови праці.

Так, працівникам, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або яка виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, можуть надавати щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці. Визначальним у цьому є наявність такої роботи у Списку виробництв, робіт, цехів, професій і посад, зайнятість працівників в яких дає право на щорічні додаткові відпустки за роботу із шкідливими і важкими умовами праці та за особливий характер праці, затвердженим постановою КМУ від 17.11.1997 № 1290.

Професія водія у цьому Списку згадана.

У підрозділі «Функціонування автомобільного транспорту» розділу ХV «Транспортні послуги» Списку позиція 13 звучить так: «водій автомобіля, у тому числі спеціального (крім пожежного), вантажністю:

  • від 1,5 до 3 т — 4 к. д.;
  • 3 т і більше — 7 к. д.».

Тож коли водій працює на згаданому автомобілі, він може мати право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці відповідної тривалості. Для цього потрібно:

  • визначити фактичну зайнятість працівників у відповідних умовах протягом робочого дня;
  • результати проведеної роботи оформити спостережними листами;
  • конкретну тривалість щорічної додаткової відпустки за особливий характер праці обумовити колективним чи трудовим договором залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.

Слід врахувати, що додаткову відпустка за особливий характер праці надають незалежно від галузі господарства пропорційно фактично відпрацьованому часу. До розрахунку часу, що дає право працівнику на таку відпустку, зараховують дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для працівників цієї професії, посади.

А ось проведення атестації робочого місця водія за умовами праці, аби підтвердити право на таку відпустку і встановити її тривалість, законодавство не вимагає.

За інформацією сайту Управління Держпраці в Кіровоградській областіПідписка на новини

Підпишіться на розсилку, аби не пропустити жодної важливої та цікавої новини. Це БЕЗПЛАТНО. Ми триматимемо вас в курсі всіх бюджетних подій!

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією

© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль