Чи призначать пенсію держслужбовцю, стаж держслужби якого більше 10 років

480

Запитання

Особа мала на 1 травня 2016 року 9 років 9 місяців державної служби, однак ніде не працювала на той час. Якщо наразі вона влаштується на посаду державного службовця і набуде 10 років стажу державної служби, чи матиме вона право на призначення пенсії держслужбовця за статтею 37 старого Закону про держслужбу?

Відповідь

Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон № 889), норми якого діють із 1 травня 2016 року, передбачає право осіб на отримання пенсії за статтею 37 Закону України «Про державну службу» від 16.12.1993 № 3723-XII (далі — Закон № 3723) лише за певних умов.

Відповідно до пункту 10 розділу XI «Прикінцеві та перехідні положення» Закону № 889 право на призначення пенсії за статтею 37  Закону № 3723 у порядку, визначеному для осіб, які мають не менш як 20 років стажу роботи на посадах, віднесених до категорій посад державних службовців, мають:

  • державні службовці, які на день набрання чинності Законом № 889 обіймають посади державної служби;
  • мають не менш як 10 років стажу на посадах, віднесених до відповідних категорій посад державних службовців, визначених статтею 25 Закону № 3723 та актами Кабінету Міністрів України.

Отже, зазначена особа не може набути права на пенсію державного службовця за статтею 37 Закону № 3723, адже вона на 1 травня 2016 року не мала 10 років стажу на посадах державних службовців і не обіймала в цей час посаду державної служби.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль