Як оплачувати державному службовцю дні перебування у відрядженні

653

Запитання

Як оплачувати державному службовцю дні перебування у відрядженні: за Порядком обчислення середньої заробітної плати чи за Законом про держслужбу?

Відповідь

Державний службовець може бути направлений у службове відрядження для виконання своїх посадових обов’язків поза межами постійного місця служби. Як же таке відрядження йому оплачують?

Із 1 травня 2016 року відносини, що виникають у зв’язку із вступом на державну службу, її проходженням та припиненням, регулює Закон України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу).

Як визначено частиною третьою статті 5 Закону про держслужбу, дія норм законодавства про працю поширюється на державних службовців у частині відносин, не врегульованих цим Законом.

Отже, держорган, який направив державного службовця у відрядження, має керуватися насамперед Законом про держслужбу.

Відносини, що виникають у разі службових відряджень державних службовців, регулює стаття 42 Закону про держслужбу.

Вона встановлює, що:

  • державному службовцю відшкодовують витрати та надають інші компенсації у зв’язку з направленням у відрядження в порядку і розмірах, визначених КМУ;
  • за державним службовцем на весь період відрядження зберігаються його посада та заробітна плата.

Тож за час перебування державного службовця у відрядженні йому виплачують заробітну плату.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль