Працівниці, що вийшла у відпустку для догляду за дитиною, нарахували премію: як бути з ЄСВ

294

Запитання

У січні 2017 року працівниця установи пішла у відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку. У лютому їй нарахували премію за дні січня в сумі 760,56 грн. Чи обчислювати доплату до рівня мінімальної зарплати? На яку суму потрібно нарахувати ЄСВ? Чи потрібно заповнювати реквізит 15 таблиці 6 Звіту з ЄСВ за лютий?

Відповідь

Дамо відповіді на кожне запитання по черзі. Почнемо з доплати до рівня мінімальної зарплати.

Доплату до рівня мінімальної зарплати нараховують тоді, коли нарахована зарплата працівника, який виконав місячну норму праці, є нижчою за розмір мінімальної зарплати. Оскільки працівниця в лютому 2017 року не працювала, доплату до рівня мінімальної зарплати нараховувати такій працівниці не потрібно.

Нарахована працівниці премія за січень в сумі 760,56 грн. є складовою фонду оплати праці, а точніше фонду додаткової зарплати (пп. 2.2.2 Інструкції зі статистики заробітної плати, затвердженої наказом Держстату від 13.01.2004 № 5). Отже, вона є базою нарахування ЄСВ.

Установа є для працівниці основним місцем роботи, тому під час нарахування ЄСВ слід застосувати правило, визначене частиною п’ятою статті 8 Закону України «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» від 08.07.2010 № 2464-VI. Позаяк працівниця повний місяць перебувала у трудових відносинах з установою, ЄСВ слід нараховувати за ставкою 22% на суму мінімальної зарплати (3200,00 грн.), а не на розмір нарахованої премії.

Тож ЄСВ нараховуємо в сумі 704,00 грн. (3200,00 грн. × 22%).

Тепер можемо розглянути й відображення нарахованих сум у таблиці 6 Звіту з ЄСВ за лютий.

Відомості про нараховану премію і ЄСВ у таблиці 6 відображають двома рядками. У першому, зокрема, у реквізитах:

·                    17, 18 — нараховану премію в сумі 760,56 грн.;

·                    21 — нарахований на премію ЄСВ у сумі 167,32 грн. (760,56 грн. × 22%).

У другому рядку, зокрема, у реквізитах:

·                    19 — додаткову базу нарахування ЄСВ в сумі 2439,44 грн (3200,00 грн. – 760,56 грн.);

·                    21 — ЄСВ, що нарахований на додаткову базу нарахування, в сумі 536,68 грн. (2436,44 грн. × 22%).

Окрім цього, у першому рядку в реквізиті 15 таблиці 6 Звіту з ЄСВ за лютий слід зазначити тривалість перебування працівниці у трудових відносинах протягом звітного місяця — «28». Як ми вже говорили, на період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку трудові відносини не перериваються, отже, цей реквізит установа має заповнити.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль