Чи оплачувати відсутність на роботі за довідкою про медичне обстеження

258

Запитання

Працівник надав до установи довідку з медзакладу, що підтверджує його відсутність на роботі протягом дня через медичне обстеження. Чи є ця довідка підставою для оплати працівнику цього дня?

Відповідь

Справді, особам, які проходять обстеження у лікувально-профілактичному закладі, аби встановити причинний зв’язок захворювання з умовами праці або за направленням слідчих органів, прокуратури, суду, видають довідку довільної форми за підписом головного лікаря з відтиском печатки лікувально-профілактичного закладу (п. 2.17 Інструкції про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затвердженої наказом МОЗ від 13.11.2001 № 455).

Тож працівник, який приніс до установи таку довідку, підтвердив нею причину своєї відсутності на роботі.

Як же бути з оплатою цього дня?

Наголосимо, що проходження медичного обстеження не можна вважати тимчасовою непрацездатністю. Тому працівник не має підстав ані для оплати перших п’яти днів непрацездатності коштом установи, ані для нарахування допомоги по тимчасовій непрацездатності коштом ФСС.

У цій ситуації є можливою виплата працівнику середнього заробітку. Утім — лише за певної умови. За працівником на період його відсутності на робочому місці відповідно до статті 123 Кодексу законів про працю України зберігається середній заробіток у разі, якщо медичне обстеження проведено:

  • за направленням установи;
  • для з’ясування причинного зв’язку захворювання з умовами праці;
  • в порядку проходження періодичного або позачергового медичного огляду.

Якщо ж медичне обстеження працівник проходив за інших обставин, відсутність його на роботі не оплачується.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль