Як заповнювати електронну декларацію, коли посада суб’єкта декларування не є основною

853

Запитання

Як заповнювати декларацію особам, для яких посада суб’єкта декларування не є основною або які займають посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування?

Відповідь

Так, стаття 46 Закону України «Про запобігання корупції» від 14.10.2014 № 1700-VII (далі — Закон № 1700)  вимагає від суб'єктів декларування під час заповнення електронної декларації зазначати, зокрема, відомості про:

 • місце роботи (проходження служби);
 • займану посаду (п. 1 ч. 1 ст. 46 Закону № 1700);
 • посаду чи роботу, що виконується або виконувалася  за сумісництвом у звітному періоді (п. 11 ч. 1 ст. 46 Закону № 1700).

Ситуації, коли основне місце роботи суб’єкта декларування не пов’язане з виконанням функцій держави або місцевого самоврядування або коли як основне місце роботи особи, так і робота (посада) за сумісництвом пов’язані з виконанням зазначених функцій, мають певні особливості під час електронного декларування такими особами. Тому про те, як потрібно діяти в цих ситаціях, НАЗК надала окремі роз'яснення.

Це стосується, наприклад, депутатів місцевих рад, які не працюють в раді на постійній основі, членів наглядових рад державних чи комунальних підприємств, для яких ця робота не є основною, тощо. Цим суб’єктам декларування НАЗК радить керуватися таким.

По-перше, у розділі декларації «Інформація про суб’єкта декларування» у полях, які стосуються місця роботи та займаної посади, слід зазначити посаду, у зв’язку з якою виник обов’язок подати декларацію (наприклад, посаду депутата місцевої ради чи члена наглядової ради). Те саме стосується  кандидатів на такі посади суб’єктів декларування.

Якщо ж особа обіймає дві посади, обидві з яких є посадами суб’єкта декларування (наприклад, члена виконавчого комітету місцевої ради та депутата місцевої ради або члена наглядової ради державного підприємства та державного службовця) і при цьому одна з посад віднесена до посад службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище (відповідно до примітки до ст. 50 Закону), вона у цьому розділі вказує саме посаду службової особи, яка займає відповідальне та особливо відповідальне становище, оскільки її декларація підлягає обов`язковій повній перевірці.

Якщо ж жодна з посад суб’єкта декларування не віднесена до посад службових осіб, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, то вказується та посада, яка є основним місцем роботи суб’єкта декларування, в дужках вказується інша займана посада.

По-друге, при заповненні розділу декларації «Інформація щодо роботи за сумісництвом» в полях, які стосуються посади чи роботи, що виконується або виконувалася за сумісництвом, у означених ситуаціях слід виходити з того, яка робота є основною для особи.

Відповідно, в цьому розділі зазначається лише посада чи робота, яка виконувалася у звітному періоді за сумісництвом до основної.

Наведемо приклади:

 • якщо суб’єкт декларування є депутатом місцевої ради, але основною роботою для нього є робота на посаді керівника приватного підприємства, то в розділі декларації «Інформація щодо роботи за сумісництвом» така особа зазначає роботу депутатом місцевої ради та будь-яку іншу роботу (посаду), додаткову до основної;
 • якщо суб’єкт декларування є членом наглядової ради державного підприємства, а також є державним службовцем, то в розділі декларації «Інформація щодо роботи за сумісництвом» така особа зазначає посаду члена наглядової ради державного підприємства та будь-яку іншу роботу (посаду), додаткову до основної роботи на державній службі.

Хто та за яким порядком подає е-декларації читайте тут

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


 • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

 • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
 • запрошуватиму на освітні заходи
 • сповіщатиму про новини

 • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

  У мене є пароль
  нагадати
  Пароль надіслано на пошту
  Ввести
  Я тут вперше
  на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
  Введіть ел. пошту або логін
  Неправильний логін або пароль
  Неправильний пароль
  Введіть пароль