Щорічна додаткова відпустка держслужбовця після відпустки для догляду за дитиною

254

Запитання

Держслужбовець повернувся з відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку. Як врахувати період такої відпустки для надання щорічної додаткової оплачуваної відпустки за стаж держслужби?

Відповідь

Умови надання щорічних додаткових відпусток державним службовцям регулює стаття 58 Закону України «Про державну службу» від 10.12.2015 № 889-VIII (далі — Закон про держслужбу). Вона установлює, що за кожний рік державної служби після досягнення п’ятирічного стажу державної служби державному службовцю надається один календарний день щорічної додаткової оплачуваної відпустки, але не більш як 15 календарних днів.

Додаткова відпустка конкретної тривалості надається державним службовцям після досягнення відповідного стажу державної служби (п. 3 Порядку надання державним службовцям додаткових оплачуваних відпусток, затвердженого постановою КМУ від 06.04.2016 № 270). Як бачимо, надання додаткової оплачуваної відпустки залежить не від часу, який  державний службовець відпрацював протягом робочого року, а від відповідного стажу державної служби.

Тобто тривалість відпустки визначається за статтею 58 Закону про держслужбу з урахуванням статті 46 цього Закону, що регулює визначення стажу державної служби.

Зауважимо:

стаж державної служби за періоди роботи (служби) до набрання чинності Законом про державну службу обчислюється у порядку та на умовах, установлених на той час законодавством.

За нормами Порядку обчислення стажу державної служби, затвердженого постановою від 25.03.2016 № 229 (що є аналогічними нормам визначення стажу держслужби, чинним до 01.05.2016), до стажу державної служби включається, зокрема:

  • час перебування державного службовця у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • у разі, коли дитина потребує домашнього догляду, — у відпустці без збереження заробітної плати тривалістю, визначеною у медичному висновку, але не більш як до досягнення дитиною шестирічного віку.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль