Чи можна вимагати в учасника підтвердити наявність фінансової спроможності

174

Запитання

Раніше Закон про державні закупівлі надавав можливість замовнику встановити до учасника такий кваліфікаційний критерій, як наявність фінансової спроможності. Нині такий критерій Законом про публічні закупівлі не передбачений. Чи може замовник, попри це, установити для учасників вимогу про підтвердження фінансової спроможності?

Відповідь

Так, на вимогу Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VIII (далі — Закон про публічні закупівлі) замовник повинен вимагати від учасників подання ними документально підтвердженої інформації про їх відповідність кваліфікаційним критеріям.

Стаття 16 Закону про публічні закупівлі» містить перелік кваліфікаційних критеріїв, один або кілька з яких встановлює замовник стосовно учасника.  Це такі кваліфікаційні критерії як:

  • наявність обладнання та матеріально-технічної бази;
  •  наявність працівників відповідної кваліфікації, які мають необхідні знання та досвід;
  • наявність документально підтвердженого досвіду виконання аналогічного договору.

Визначені згідно з цією статтею кваліфікаційні критерії та перелік документів, що підтверджують інформацію учасників про відповідність їх таким критеріям, замовник зазначає в тендерній документації та вимагає під час проведення переговорів з учасником (у разі застосування переговорної процедури закупівлі).

Як бачимо, з-поміж цих критеріїв немає такого критерію, як наявності фінансової спроможності. Тож замовник не зможе прописати таку вимогу серед кваліфікаційних критеріїв.

Утім, як ми знаємо, йдеться про закупівлю за бюджетні кошти, тому якщо замовник бажає прискіпливо перевірити учасників і переконатися в їх платоспроможності, він зможе це зробити.

Вимогу про наявність фінансової спроможності учасника замовник може передбачити не в кваліфікаційних критеріях, а в інших умовах до тендерної документації.

Адже частина третя статті 22 Закону про публічні закупівлі установлює, що тендерна документація може містити також іншу інформацію відповідно до законодавства, яку замовник вважає за необхідне до неї включити.

Освітні заходи

Освітні заходи

Отримайте нові знання

Взяти участь

Інтернет-магазин

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями

Скористайтеся найбільш вигідними пропозиціями з передплати і станьте читачем тижневика «Головбух:БЮДЖЕТ» та журналів «Головбух: Праця та зарплата» і «Держзакупівлі» просто зараз

Живе спілкування з редакцією















© Головбух: Бюджет, 2017. Усі права захищено
Повне або часткове копіювання будь-яких матеріалів порталу, цитування, публікація їх анотованих оглядів допускаються лише з письмового дозволу редакції порталу

Тижневик «Головбух: Бюджет», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14859-3830Р від 29.01.2009

Журнал «Держзакупівлі», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 18739-7539Р від 14.02.2012

Журнал «Головбух: праця та зарплата», свідоцтво про державну реєстрацію друкованого засобу масової інформації КВ № 14961-3933 ПР від 05.03.2009


  • Ми в соцмережах
Бажаєте завантажити файл?!



Зареєструйтесь, будь ласка!

30 секунд на реєстрацію – і Ви теж зможете скачувати необхідні документи, форми, зразки тощо


У мене є пароль
нагадати
Пароль надіслано на пошту
Ввести
Я тут вперше
на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
Введіть ел. пошту або логін
Неправильний логін або пароль
Неправильний пароль
Введіть пароль
Зареєструймо наші взаємини!

І я спрощу Ваше життя:

  • допомагатиму розв'язувати робочі завдання
  • запрошуватиму на освітні заходи
  • сповіщатиму про новини

  • Щиро Ваш, портал «Головбух: Бюджет»

    У мене є пароль
    нагадати
    Пароль надіслано на пошту
    Ввести
    Я тут вперше
    на реєстрацію знадобиться лише 30 секунд
    Введіть ел. пошту або логін
    Неправильний логін або пароль
    Неправильний пароль
    Введіть пароль